6da29c1f0787084a76039c6864b6e5cfЖидкое стекло – это новое изобретение в области нанотехнологий, которое сделали немецкие ученые из института New Materials (г. Саарбрюккен). Это уникальная нетоксичная стекло-жидкость, которая распыляется на любой поверхности и на 100% защищает ее от грязи и бактерий.

image007Актуальна містобудівна документація є основою ефективного розвитку територій та управління земельними ресурсами. В Україні досі немає чітких механізмів визначення державних та регіональних інтересів містобудування і планування територій, а відповідне законодавство не синхронізоване з положеннями адміністративної реформи. Генеральна схема планування території України була затверджена у 2002 р., а детальні плани території та плани зонування наразі мають лише 20% населених пунктів України.

DSC 0399 1024x816Виробники будівельних матеріалів вимагають від Уряду та відповідних відомств врегулювати ситуацію з наданням спеціальних дозволів на користування надрами. Така позиція була узгоджена підприємствами – учасниками ІІІ Будівельного конгресу України «Надра України – шанс і втрати будівельників».

image 260x200Уряд схвалив рішення щодо спрямування у регіони субвенції на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Розмір субвенції – 1 млрд грн. Кошти будуть направлені на розбудову інфраструктури первинної медичної допомоги, зокрема й закупівлю необхідного медичного обладнання.

111 260x200Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує скасувати обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках. Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення».