Короткострокове бюджетне планування унеможливлює стратегічне фінансове планування та реалізацію масштабних інфраструктурних проектів

news big new monety15b0f077900729 366x260Короткострокове бюджетне планування унеможливлює стратегічне фінансове планування та реалізацію масштабних інфраструктурних проектів. Натомість маємо традиційну українську «забаву» – щорічне хаотичне освоєння решти бюджетних коштів наприкінці року.

«При однорічному бюджеті всі невитрачені за рік кошти забираються назад на Єдиний казначейський рахунок. Перехід на середньострокове бюджетне планування дозволить відійти від практики «закатування грошей в асфальт разом зі снігом», та більш ефективно витрачати інвестиційні кошти й реалізовувати довгострокові проекти: будівництво доріг, мостів, портів», – відзначає провідний аналітик BRDO Ігор Лавриненко.

Середньострокове планування успішно працює у розвинутих країнах ЄС та США і дає змогу компаніям з більшою впевненістю брати участь у тендерах і якісніше реалізовувати проекти, а чиновникам – більш зважено визначати пріоритети бюджетних видатків.

Повноцінно запустити процес в Україні поки не вдалося. Сумнівною бачиться успішність справи й у насиченому політичними подіями 2019-му – році президентських і парламентських виборів. Більш розлого про переваги середньострокового бюджетного планування читайте у статті «Фокус» за посиланням https://focus.ua/economics/416158-obeshhannogo-tri-goda-zhdut-kak-srednesrochnoe-byudzhetnoe-planirovanie-povliyaet-na-kachestvo-dorog.html?fbclid=IwAR1Rj3srawwXvtKqdU_W0idlHWwS3q0ItCxnUmlmqEni0YOjjKl63xMCJZ4

Джерело: Офіс ефективного регулювання: