Вимоги до будівництва сільськогосподарських об’єктів

3333inde4444xДержархбудінспекція готова сприяти будівництву кожного сільськогосподарського об’єкта, а також надавати всі необхідні консультації та роз’яснення для якісної реалізації відповідних проектів. На цьому наголосив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев під час міжвідомчої наради з питань оптимізації вимог до будівництва тваринницьких комплексів, що відбулась 8 лютого під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка. У заході також взяли участь представники Мінрегіону, Мінекології, Держпродспоживслужби, проектних інститутів, тваринницьких підприємств та громадськості.

«Цьогоріч держава спрямовує на підтримку тваринництва безпрецедентні 4 млрд грн, більша частина з яких передбачена на будівництво тваринницьких комплексів. Спільно напрацьований алгоритм має зняти перепони та прискорити процес введення в експлуатацію таких об’єктів», — зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. Він додав, що за умови відпрацьованої та максимально спрощеної системи погоджень, можна очікувати підвищення зацікавленості аграріїв у будівництві об’єктів та у виробництві продукції тваринництва.

Олексій Кудрявцев відзначив, що у минулому році відбулись зміни в містобудівному законодавстві, які у тому числі вплинули на зведення тваринницьких об’єктів. Закон України №1817 суттєво реформував дозвільні процедури, у результаті чого близько 80% всього будівництва в Україні сьогодні розпочинається та завершується за максимально спрощеною формою. «Всі об’єкти незначного класу наслідків, до якого в тому числі належать невеликі об’єкти агропромислового комплексу, переведено на простий та зрозумілий погоджувальний документ – повідомлення. Подавши його до органу архбудконтролю, будівництво можна починати вже наступного дня. При цьому, подати повідомлення можна також он-лайн.

Прийняття в експлуатацію таких об’єктів здійснюється шляхом реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації», — відзначив Голова Держархбудінспекції. У той же час, Олексій Кудрявцев зауважив, що до незначних наслідків (СС1) не можуть бути віднесені об’єкти, що підлягають оцінці впливу на довкілля відповідно до діючого законодавства. У такому випадку для початку будівництва обов’язково потрібно отримати дозвіл, а отже надати органу архбудконтролю повний пакет документів – на земельну ділянку, містобудівні умови і обмеження, експертний висновок і проект.

«Наша мета – дати швидкий старт новому будівництву, розширенню чи модернізації потужностей фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств агропромислового комплексу. Тому ДАБІ при опрацюванні поданих документів готова оперативно надавати відповідні консультації та роз’яснення», — наголосив Голова Держархбудінспекції. Учасники зустрічі надали свої пропозиції, які будуть враховані при затвердженні алгоритму дій в частині спрощення дозвільних процедур. Крім того, планується проведення спільних з Держархбудінспекцією регіональних семінарів для аграріїв з метою роз’яснення нововведень.

Прес-служба ДАБІ України