Земля – один із потужних інструментів розвитку громади

001 1 260x200Якщо громада хоче розвиватися, залучати інвестиції, створювати робочі місця і якісні умови для своїх людей, управляти соціальними об’єктами і територіями, то вона потребує управління земельними ресурсами. Це – необхідна умова для розвитку громади.

Про це в інтерв’ю ІА «Українські новини» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. «Земля – один із основних інструментів залучення інвестицій, наповнення бюджетів і планування розвитку.

Законопроект №7118, на якому ми наполягаємо, — це документ, який визначає передачу ОТГ управління земельними ресурсами. Головне, аби у громади була можливість розуміти, хто є її власниками, чи він платить податки, як обробляє, чи оформив оренду паю. Коли земля передається повністю в управління громади є розуміння, яким чином управляти тим податком і збільшити надходження до місцевої громади». – зазначив Геннадій Зубко. За його словами, зараз у Раді залишився урядовий законопроект і кілька законопроектів, поданих депутатами.

Президентський законопроект №7363 був комплексніший, він вирішував питання ще й податкової бази. «Рішення уряду є частковим, тому що йдеться тільки про державну землю сільськогосподарського призначення. Потрібен час, щоб оформити проекти, передати землі в управління. Це тільки частка землі, яка знаходиться на території громад.

Тому закон потрібно однозначно приймати. Це дасть можливість управляти доходами безпосередньо в громадах, тому що законопроект №7363 передбачав, що ФОП або підприємство, що працює на землі у громаді, сплачує податки за місцем знаходження землі, а не місцем реєстрації», — підкреслив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України