На березі Дніпра планують збудувати екопоселення з класом енергоефективності А+

dniprovskikruchiaranchii7На правому березі Дніпра поблизу Канева мають намір побудувати екопоселення «Дніпровські кручі».

Проект розробило архітектурне бюро Dmytro Aranchii Architects для компанії-замовника, яка володіє землею у ландшафтному парку «Трахтемирів» у селі Григорівка, передає aranchii.com.

 

Передбачається, що екопоселення розташоване на півострові на території, яка неофіційно називається «Шовковиця», займатиме територію площею 1,5 гектари, а будівлі – близько 1200 м2. Як зазначає архітектор проекту Дмитро Аранчій, житло буде інтегроване у рельєф та спроектоване на засадах сталого енергоефективного розвитку.

«Сусідство з заповідником і лісистий та багатий на яри ландшафт півострова вимагають архітектурної мімікрії, - пояснює він. - Будівлі будуть напіввкопані, щоб користуватись природною перевагою охолодження влітку та підігріву взимку, використовуватимуться екологічні матеріали (з-колиски-в-колиску - craddle-to-craddle - концепція перевикористання або екологічної утилізації матеріалів, наприклад металів та деревини) та встановлюватимуться теплові насоси, сонячні панелі і припливно-витяжна система з рекуперацією, яка дозволяє отримати свіже повітря без істотних втрат тепла - загалом маємо на меті досягти енерголейблу А+».

Орієнтовані на схід п’ять вілл по 200-240 м2 з терасами, вуличними басейнами та панорамними вікнами, що виходять на Дніпро та яр, будуть розташовані вздовж горизонталей ділянки, щоб мінімізувати земляні роботи, продовжує Дмитро Аранчій. «Будівлі знаходитимуться максимально далеко одна від одної - на відстані 50-60 метрів, – розповідає він. - Інтеграція у ландшафт сприятиме візуальній інтимізації мешканців – кожен сусід бачить лише Дніпро та краєвид».

Екопоселення «Дніпровські кручі» буде розташоване на віддалі 100 км від Києва.