До 2050 року в світі накопичиться 3,4 млрд тонн сміття – Всесвітній банк

991За оцінками Всесвітнього банку, щороку країни та міста урбанізуються, розвиваються економічно, а кількість населення постійно зростає. Внаслідок цього на 70% збільшиться й кількість відходів: з 2,1 млрд. тонн у 2016 році до 3,40 млрд. тонн у 2050 році. Поводження із побутовими відходами впливає на кожну людину у світі.

За даними авторів дослідження, в менш розвинених країнах, особливо в бідних міських районах, люди відчувають серйозний негативний вплив від сміття, яке там не збирається і не прибирається належним чином. В таких країнах, безконтрольно і небезпечним для навколишнього середовища і людей способом, знищується більше 90% всього твердого сміття.

При цьому накопичене сміття часто слугує розсадником захворювань, є додатковим фактором зміни клімату та навіть впливає на рівень міської злочинності. Управління поводженням з твердими побутовими відходами є одним з найважливіших міських послуг, однак воно є складним і дорогим: приблизно 20% від муніципальних бюджетів у країнах з низьким рівнем доходу та 10% від муніципальних бюджетів у країнах з високим рівнем доходу.

Дорогі та складні операції з переробки відходів конкурують за фінансування з іншими пріоритетними сферами життя, такими як чиста вода та інші комунальні послуги, освіта та охорона здоров'я.

Прогнозоване виробництво відходів за регіонами світу (млн. тонн / рік):

v2 projected waste generation