Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Будівельна екологія: основний тренд у світі

IMG 1854У той час, коли у всьому світі головними трендами є свідома екологічність, продумане використання природних ресурсів, мінімізація впливу людської діяльності на довкілля та усунення її негативних наслідків, в Україні ці питання поки що поза фокусом суспільної уваги.

Це стосується й екологічності та безпечності будівельних матеріалів. Ми маємо усвідомлювати, що будь-яка будівля повинна не тільки відповідати функціональним і естетичним вимогам, але і не чинити негативних екологічних наслідків на навколишнє середовище в цілому та на здоров’я її мешканців зокрема. Власник компанії «Керамік Енерджи Ефект» Ігор Ногтєв розповів, які будівельні матеріали є найбільш екологічно безпечними.

Наш cпіврозмовник родом з Латвії, але Україна давно припала йому до душі та не відпустила й досі. Навчався Ігор Сергійович за кордоном у вищих навчальних закладах Латвії, Польщі та Німеччини. Тож експерт будівельної галузі має безліч сертифікатів європейського зразка. Вже понад 25 років він займається технічними питаннями будівництва, організації будівельного процесу, а також зведення житла з керамічних матеріалів. Застосовуючи свій досвід та унікальні знання, він намагається допомогти українцям уникнути фатальних помилок, тим самим зберігаючи екологію України та здоров’я її громадян.

222Ігоре Сергійовичу, чим взагалі займається ваша компанія?

Ми починаємо із самого бажання клієнта побудувати собі енергоефективний та екологічний будинок. Тому в моєму штаті є найсучасніші архітектори та проектанти, а повноцінною реалізацією проекту займаюся я разом з професійними будівельниками.

Ви особисто контролюєте процес будівництва?

Ще на стадії проекту я консультую щодо матеріалів, з яких будуватиметься будинок, а також контролюю процес. Я переконаний, аби клієнт залишився задоволеним та екологічно захищеним, потрібно максимально застосовувати свої знання та навички під час роботи на конкретному об’єкті.

Нині в Україні для будівництва активно застосовують газобетон. Що ви можете сказати про цей матеріал?

Загалом, в Європі не використовують цей матеріал для будівництва житлових приміщень. Ще на стадії проектування необхідно враховувати такі фактори, як екологічність, енергоефективність та безпечність будівельних матеріалів. Але в Україні, на жаль, мало хто зважає на такі чинники. Саме тому газобетон є таким популярним для спорудження житла.

Варто зауважити, що інвестори, будівельні організації чи підрядники не будуть турбуватися про кінцевого споживача, якщо самі споживачі не подбають про безпеку та здоров’я себе і своїх дітей.

20191118 143343Чим відрізняється керамічний будівельний матеріал від газоблоку?

По-перше, ще наші пращури будували з кераміки. Про міцність матеріалу може свідчити той факт, що споруди, зведені ще у 12 столітті до н.е.збереглися і до наших часів, пройшовши крізь віки.

По-друге, цей матеріал – природний, гіпоалергенний та екологічний, він є безпечним навіть для немовлят.

По-третє, кераміка має енергозберігаючі властивості, утримує тепло, акумулюючи ресурси будинку для економії ваших коштів.

Для роботи з керамікою необхідні певні навички та досвід. Кажуть, що будівельні підрядники побоюються працювати з керамічними матеріалами.

Для роботи з керамікою недостатньо лише практичного досвіду, потрібна відповідна освіта, навички та вміння «рухати мізками» і працювати руками. Бо працювати з газоблоками зможе навіть людина без досвіду, а професійно покласти клінкерну цеглу під силу тільки підготовленому фахівцю.

546Проте не варто побоюватися, кераміка підвладна будь-якому муляру, який прагне підвищити свою кваліфікацію та бути конкурентоздатним на сучасному будівельному ринку.

Ігоре Сергійовичу, поділіться своїми планами…

Я ніяк не можу зрозуміти, чому в Україні екологічність, енергоефективність та безпека будівельних матеріалів стоять на останніх сходинках. Водночас керамікою відверто нехтують, мало розповсюджують та популяризують.

Слід зазначити, що під час огляду монолітних конструкцій та приватних об’єктів нерухомості, найбільші порушення я виявив саме в Україні. Тому планую зібрати та об’єднати тут всіх вітчизняних та європейських виробників керамічних будматеріалів. Сподіваюся, все вдасться.

 

 

Автор Альона Яцюрик

https://ceramicc.com.ua/

Список Інтерв'ю