Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Валерій Котляр: «Ми не «позичаємо» існуючі рішення, а генеруємо власні ідеї, якими дивуємо споживачів»

20161024 10500сч

BARKS™ («Барк Системс») — український виробник навісних вентильованих фасадів (НВФ) та скляних фасадів (світлопрозорих огороджувальних конструкцій — СПОК) —впевнено утримує своє місце в п’ятірці кращих у цій ніші. Важливою сторінкою в історії компанії є почесна відзнака — «Вибір споживача-2018», що підтверджує: її продукції довіряють не тільки професіонали галузі, а й клієнти.

 

 

Проте, говорячи про становлення й здобутки підприємства під час ексклюзивного інтерв’ю Prof Build, його власник і керівник Валерій Олександрович Котляр акцентував увагу не на титулах, а на підсумках минулого року: «У березні 2019 року, коли розпочалася перша хвиля локдауну й співробітники не мали можливості перебувати на робочих місцях, протягом 1,5 місяця ми намагалися переформатувати діяльність. Швидко адаптували поточні процеси до дистанційного формату й продовжили працювати. Напевно, саме оперативність ухвалення рішень запобігла фінансовим втратам: попри протиепідемічні обмеження й численні перешкоди, у 2020 році компанія BARKS продемонструвала економічне зростання. І не на 10-15%, а, як і планували, — у 1,5-2 рази. Замість скорочувати колектив (що, на жаль, стало не рідкістю для багатьох гравців ринку) ми зміцнили команду, збільшили кількість працівників. Саме це я, як керівник, вважаю своєю найважливішою управлінською перемогою. У 2021-му плануємо нарощувати обсяги виробництва. І, сподіваюся, реалізуємо задумане — станемо показовим прикладом того, що вітчизняний виробник здатний працювати в умовах ринку, далеких від сприятливих».
У чому переваги й унікальність BARKS? Що допомогло подолати обставини й примножити досягнення внепередбачуваному 2020-му? Наскільки відповідає дійсності теза «всі НВФ однакові»? Чи планує виробник стати «мультибрендовим супермаркетом» та представляти різні облицювальні матеріали? Про це й не тільки— далі.


 Які товари та послуги представляє компанія BARKS на українському ринку? Завдяки чому ви випереджаєте конкурентів?


— Ми спеціалізуємося на розробці систем НВФ й алюмінієвих профільних систем (сертифікованих фасадних систем з анодованого алюмінію, нержавіючої та оцинкованої сталі), розробляємо цікаві інноваційні конструктивні рішення під будь-які облицювальні матеріали й побажання архітекторів. Працюємо, так би мовити, в форматі all inclusive: є й авторами ідей, і втілюємо проєкти в життя (випускаємо системи на власних виробничих потужностях). Особливість BARKS — ми не «позичаємо» рішення, а генеруємо ідеї безпосередньо під потреби клієнтів. Пропонуємо системи, що відрізняються балансом технічних характеристик й економічних витрат. Також займаємося системами вентильованих решіток, системами пасивного захисту від сонця для підвищення енергоефективності споруд.

BARKS — офіційний партнер найпотужніших постачальників облицювальних матеріалів, як-от LAMINAM (широкоформатні плити з кварцу), EQUITONE (пофарбований у масі фасадний матеріал), KMEW (японські фіброцементні фасадні панелі).
Ми забезпечуємо їм технічну підтримку: виконуємо попередні розрахунки щодо кількості матеріалів, необхідних для реалізації проектів; розробляємо нові вузлові рішення (наші архітектори не обмежуються прямокутними будівлями, а намагаються віддавати перевагу нестандартним рішенням із технологічними нюансами, які оперативно відпрацьовуються нашим конструкторським відділом). Завдяки цьому замовники наших партнерів стають нашими замовниками: запрошують BARKS не тільки як постачальника матеріалів, а й з метою шеф-монтажу. Одна з наших переваг — незалежно від запланованого обсягу робіт менеджери та конструктори виїжджають на всі об’єкти, куди ми постачаємо матеріали, й інспектують правильність монтажу системи, зберігання комплектуючих.
Також запровадили навчальні курси для підрядників із монтажу виготовлених нами систем. На постійній основі проводимо заходи в Києві: відкрили лекторій, де обговорюємо нагальні питання. Відбуваються спільні семінари з постачальниками клейових систем й облицювальних матеріалів, тож запрошую архітекторів, дизайнерів, інженерів-конструкторів, організацій із монтажу на події в освітньому лекторії BARKS.
DSC 4140Додатковий напрям діяльності BARKS — ми офіційно представляємо в Україні компанію TRESPA (Нідерланди). Вона виробляє матеріал для фасадів із каліброваної тріски, просоченої смолами. В умовах високого тиску й температури смола полімеризується, матеріал стає практично монолітним і армованим по всій площині. Декор імітує натуральну деревину, каміння, метал. Хоча в палітрі матеріалів для екстер’єрів через нестійкість до зовнішніх впливів рідко зустрінеш яскраві кольори, компанія TRESPA пропонує таку опцію, адже розробила й запатентувала особливу технологію нанесення пігменту EBS. Вона витримує «випробування часом» — навіть через кілька десятиліть будівля, в облицюванні якої використали матеріали TRESPA, не втратить яскравість і насиченість кольору. Це матеріал преміум-сегмента, він суттєво розширює можливості архітекторів, які полюбляють працювати із спектром різних відтінків. Орієнтований на споживачів, що цінують технологічність продукту. Максимальний розмір матеріалу — 4270 × 2130 мм, величезне полотно. Матеріал мегаякісний і зручний у роботі. Трансформуватися у «мультибрендовий супермаркет» не плануємо: вибрали найкращі матеріали на ринку, співпрацюємо тільки з окремими постачальниками.


 За словами відомого бізнесмена Арістотеля Онассіса, «секрет успіху — знати те, чого ніхто ще не знає». Розкажіть про старт компанії BARKS. Чи довгим був шлях від «варто ризикнути» до величезного портфоліо робіт і переліку проєктів, якими можна пишатися?

— Як і будь-яка історія успіху, ідея створення BARKS з’явилася завдяки… недолікам. Але про все по черзі.
Я працюю в будівельній сфері з 2006 року, займався віконним бізнесом. У 2011 році розпочав діяльність у сфері вентильованих фасадів. І на певному етапі зростання рівня професіоналізму став помічати наявні в ній недоліки та «слабкі ланки», насамперед низьку компетентність виконавців (та і споживачів теж). Ідея заснувати компанію, місію якої я вбачав у вирішенні гострих проблем галузі, якісному виконанні комплексу послуг, формуванні культури виробництва та споживання НВФ, потрапила на сприятливий ґрунт. Фахівці компанії BARKS ретельно вивчили ситуацію на ринку й почали вирішувати завдання, які були не під силу іншим. День за днем популярність компанії зростала, як і кількість замовлень. Від початку й дотепер BARKS рухається шляхом не революції, а еволюції, поступових змін на краще. Головне наше правило: не тільки слухати, а й чути замовника. Саме керуючись уподобаннями партнерів, BARKS розширила діяльність і наразі інтенсивно розвиває напрям скляних фасадів, маємо досвід їх монтажу (цим у компанії займається окрема група спеціалістів). У постійному творчому пошуку перебувають конструктори, адже асортимент облицювальних матеріалів регулярно поповнюється, а політ фантазії архітектора не має меж, що вимагає розробки нових конструктивних рішень. За останні 4 роки наша клієнтська база суттєво розширилася. За участі компанії (і безпосередньої, і як постачальника матеріалів на об’єкт) щорічно реалізуються сотні тисяч м2. Працюємо переважно з багатоповерховими житловими спорудами, величезними торговими центрами. Однак є серед замовників і приватні особи, які бажають реалізувати незвичайні проекти у власних будинках (протягом минулого року спостерігалося посилення активності в цій категорії в 3-4 рази). Знакових об’єктів 2020 року, що запам’яталися найбільше, — 2. Це будівлі у Вінниці: торговий центр і торгові приміщення у величезному житловому комплексі, архіскладні в реалізації, з купою дрібних деталей і необхідністю застосовувати інноваційні для вітчизняного ринку матеріали. Всі підрядні організації, до яких попередньо зверталися замовники, через складність робіт або одразу відмовлялися від завдання, або озвучували вкрай високу вартість послуг. Працівники BARKS сприйняли завдання як особистий виклик, взяли на себе сміливість і відповідальність — і успішно впоралися, не порушивши ані бюджет проекту, ані домовленості стосовно термінів. Усе вдалося на «відмінно».

До речі, ми ніколи не відмовляємо замовникам, бо «складно». Навпаки: з подвоєним азартом і мотивацією прагнемо знайти оптимальне рішення. Якщо ж говорити про найбільш масштабні об’єкти, варто згадати ТРЦ «Блокбастер», куди понад 2 роки ми постачаємо будівельні матеріали; житлові комплекси на столичному Печерську, у Харкові. Чесно кажучи, до кожного об’єкта — незалежно від того, це 200 м2 чи 18 000 м2, — ставимося з особливим трепетом. Працюємо ретельно, самовіддано, вивчаємо технічну й економічну складову, суворо дотримуємося бажаних часових рамок. Тому в практиці типова ситуація: замовник розпочинав співпрацювати з нами з об’єкта 40 м2, а пізніше звертається з цікавішим, масштабнішим завданням. Удосконалюється BARKS, разом із нами «зростають» замовники. І це, на мій погляд, — найкращий показник успішного партнерства.DSC 00283


 — Ринок фасадів, що є нішею компанії BARKS: який він? Які поради ви хотіли би дати іншим гравцям ринку — споживачам, конкурентам, державі як регулятору діяльності галузі?


— Насамперед ринок фасадів — стрімко зростаючий. І водночас — із відчутним дефіцитом розуміння в замовників значущості застосування НВФ. Деяким споживачам здається, що всі системи ідентичні або, принаймні, дуже схожі. Саме на цьому спекулюють і так стверджують деякі недобросовісні «колеги по цеху». Та, як відомо, «диявол криється в деталях». Варіацій систем НВФ безліч. Відмінності зумовлені завданням, яке потрібно вирішити в ракурсі енергоефективності, естетики будівлі. Саме від нього залежатимуть кількість комплектуючих, методи кріплення облицювальних матеріалів, відповідно, й вартість.

DSC 2534Ключові поради виробникам в Україні — не бійтеся заявити про себе і розвивайтеся не лише як торговельні організації; занурюйтеся в усі технологічні процеси виготовлення продукту, який пропонуєте. Людський потенціал в Україні величезний, тому готуйте професійні кадри і, звичайно, цінуйте працівників, аби в них не виникала спокуса виїжджати закордон. Й останнє: відходьте від дешевизни як пріоритетної характеристики, створюйте технологічний і якісний продукт. Стосовно державницьких рішень скажу таке. У рамках профільних заходів ми неодноразово обговорювали недосконалість нормативної бази в царині НВФ. З огляду на величезний потенціал цієї сфери хотілося б якнайшвидше побачити дієві кроки й зміни на рівні законодавства, відчути покращення у щоденній роботі. 

Стосовно державницьких рішень скажу таке. У рамках профільних заходів ми неодноразово обговорювали недосконалість нормативної бази в царині НВФ. З огляду на величезний потенціал цієї сфери, хотілося б якнайшвидше побачити дієві кроки й зміни на рівні законодавства, відчути покращення у щоденній роботі.

                                                                                                                                                                   Світлана Шах,

Ольга Радучич

До вашої уваги відеоінтерв'ю:                                                                                                                                                                                      https://barks.com.ua/

Барк 1                                                                                                                                       

                                                                                                                     

 

 

Список Інтерв'ю