Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Група компаній «Сучасні муніципальні технології» — гарантiї вашого комфорту

Сучасні муніципальні технології портретВ умовах високої конкуренції на ринку житлового будівництва стає дуже важливим якісне післяпродажне обслуговування. Адже більшість покупців не просто мріють, щоб їхній будинок був збудований і зданий в експлуатацію якнайшвидше, а також хочуть отримати ключі з повноцінним набором комунальних та експлуатаційних послуг. З іншого боку, для девелоперської компанії, яка дбає про свою репутацію, важливо не лише якісно та вчасно збудувати житловий комплекс, а й забезпечити комфортне проживання його мешканцям. Оптимальним варіантом для обох випадків є залучення обслуговуючої компанії. Про переваги та тонкощі ведення бізнесу на ринку надання комунальних послуг, управління та обслуговування об’єктів нерухомості розповів Сергій Андреєв, власник Групи компаній «Сучасні муніципальні технології».

 

 

 

 

Prof Build: Перш за все хотілось би почути загальну оцінку вітчизняного ринку управління нерухомістю та експлуатації. 

 

— На жаль, поряд із сучасним підходом до надання комунальних послуг у нас ще залишився певний спадок від ЖЕКів радянського періоду з нереальними тарифами та низьким рівнем обслуговування. Безсумнівно, ЖЕКи — це пережитки минулого. Однак, якщо говорити про сегмент приватних обслуговуючих компаній, то не можна стверджувати, що всі вони надають послуги високої якості. Є випадки, коли новий гравець «гучно» виходить на ринок, а в результаті залишає після себе борги та переходить у стан банкрутства. З огляду на це в Україні наразі більше викликає довіру «рекомендація від знайомих», аніж «крута розкрутка». 

Сергій АндреєвГоворячи про ринок управління нерухомістю та експлуатації, також варто зупинитись на такому форматі, як ОСББ. Це досить популярне явище, але, на жаль, ми маємо порівняно малий відсоток прикладів вдалого «одноосібного» управління. Насамперед це пов’язано з тим, що управління будинку вимагає повного залучення до процесу, без наявності «основного місця роботи», готовність більшості мешканців об’єднуватись, домовлятися, йти на компроміс та приймати колективні рішення. А якщо ще взяти до уваги відсутність у більшості достатніх знань та досвіду в галузі фінансів, юриспруденції та організації, то одразу накладається купа невирішених питань з утримання в належному стані будинку, інженерних мереж та прибудинкової території, ведення бухгалтерії та робота зі злісними неплатниками квартплати. Тому досить популярним є залучення обслуговуючих компаній до надання послуг ОСББ. Приміром, наша компанія тісно співпрацює з ОСББ та ЖК. Це один з основних напрямів нашої діяльності. Ми пропонуємо технічне та аварійне обслуговування систем центрального опалення, каналізації, холодного і гарячого водопостачання, внутрішньобудинкових електромереж, електрощитових та комплексне обслуговування ліфтового господарства. Маючи достатній штат кваліфікованих спеціалістів, забезпечуємо наші об’єкти цілодобовим аварійним обслуговуванням, проводимо регулярні обходи техприміщень та ін.

Загалом у поточних умовах перспектива розвитку ринку комунальних послуг бачиться, все ж таки, за обслуговуючими компаніями. Як наслідок, це підвищить конкуренцію серед операторів ринку, що змусить багатьох попрацювати над якістю обслуговування, але це також створить можливість вільного вибору кращої пропозиції для мешканців.

 

Сучасні муніципальні технології 1Prof Build: Як Ви вважаєте, чому забудовнику більш вигідно першочергово співпрацювати з обслуговуючою компанією, аніж з ОСББ? 

 

— Відповідаючи на це питання, варто врахувати кілька моментів. Перш за все, як показує практика, створення ОСББ у новобудові — процес нелегкий. Справа в тому, що для створення ОСББ необхідна участь понад 50 відсотків власників, які мають понад 50 відсотків площ. А враховуючи те, що процес оформлення прав власності мешканцями розтягнутий у часі і не завжди обмежується роком, це впливає на терміни створення ОСББ. Але, не забуваймо, що весь цей час будинок потребує обслуговування, і найкращим варіантом для девелоперської компанії є створення власної обслуговуючої та керуючої компанії або залучення стороннього підприємства.

Звичайно, це не позбавляє мешканців права у майбутньому створити ОСББ в тому разі, якщо їх не буде влаштовувати якість сервісу. Але залучення обслуговуючої компанії на етапі будівництва автоматично відкриває низку переваг. Приміром, контроль якості житла ще на стадії будівництва, що мінімізує виникнення «підводних каменів», які в майбутньому можуть обернутися додатковими експлуатаційними витратами. Крім того, в разі виявлення недоліків обслуговуюча компанія зможе швидше їх усунути за рахунок тіснішого контакту із забудовником.

Загалом для девелопера ідеальним вибором є обслуговуюча компанія, оскільки сам девелопер проводить тендер і обирає організацію, якій потім довірятиме управління та обслуговування всього комплексу. Це означає, що така компанія бере на себе відповідальність за інженерні системи та інші аспекти. Адже головне — це гарантія якісного та правильного обслуговування комплексу в цілому.Сучасні муніципальні технології 3

 

Prof Build: А які плюси від співпраці з обслуговуючою компанією мають самі мешканці будинку? 

 

— Однією з основних переваг для жителів, які користуються послугами таких компаній для свого будинку або житлового комплексу, є можливість співпраці з професіоналами. З точки зору навичок і досвіду, це команда, яка спеціалізується на наданні високоякісних послуг клієнтам. Якщо ви маєте добре організовану та компетентну обслуговуючу компанію, то недоліків бути просто не може. 

Наприклад, ми як компанія, що досить довго працює на цьому ринку, завжди пропонуємо ефективні управлінські рішення та беремо на себе всі турботи з обслуговування будинку та вирішення питань, і власникам квартир не потрібно заморочуватися цим. Усі послуги та їх вартість чітко прописуються в договорі на обслуговування, що дає кожному мешканцю ясність стосовно платежів. Якщо якась послуга, зазначена в договорі, не надається, то це є підставою для висунення претензій. Мешканці можуть обирати обсяг послуг, які ми надаємо. Так, для гнучкості та лояльності наша компанія розробила різні пакети залежно від набору послуг і їх регулярності. 

Як правило, більшість управляючих та обслуговуючих компаній мають під своїм керівництвом кілька будинків, що дозволяє укладати більш вигідні договори з постачальниками різних послуг завдяки обсягу. Це особливо важливо при постійному зростанні тарифів. Тому досить вагомим показником під часу вибору обслуговуючої компанії має бути її здатність оптимізувати тарифи для мешканців своїх об’єктів. Крім того — забезпечити наявність необхідних фахівців, готових прибути до мешканців у будь-який час, та мати власне якісне обладнання й техніку.

Не менш важлива перевага — в разі співпраці з обслуговуючою компанією мешканцям не потрібно хвилюватися про те, чи всі сплатили комунальні послуги. Роботою з неплатниками житлово-комунальних послуг займається обслуговуюча компанія, і це становить для них основну проблему.

 

Prof Build: Група компаній «Сучасні муніципальні технології» вже досить довго працює на ринку України. Яких принципів ви дотримуєтесь у роботі та які переваги маєте? 

 

— Компанія почала свою роботу у 2011 році. Головним напрямом діяльності ми для себе обрали сферу надання послуг з професійно- технічного обслуговування та виконання будівельно-монтажних робіт для житлово-комунальних, комерційних та соціальних об’єктів України. Ми співпрацюємо з міськими адміністраціями, підприємствами та організаціями Мінрегіону, науково-дослідними інститутами (НДІБК, НДІБВ, КиївЗНДІЕП та ін.).Сучасні муніципальні технології 2 2

На сьогодні ми входимо в ТОП-5 обслуговуючих компаній м. Києва та Київської області. Головними принципами і завданнями в роботі компанії є розбудова сучасного комфортного міста з використанням сучасних технологій та урахуванням вимог часу. Завдяки сильній команді професіоналів ми надаємо технічно-професійні послуги, які охоплюють весь життєвий цикл будівель житлового, соціального, комерційного та промислового призначення, від проєктування до обслуговування, за такими напрямами:

  • Водопостачання і каналізація.
  • Консьєрж-сервіс та охорона.
  • Обслуговування інженерних мереж та систем (індивідуальні теплопункти, газові котельні, вентиляція тощо).
  • Тепловиробництво і теплопостачання (будинкові газові котельні). Маємо всі відповідні ліцензії.
  • Аварійне обслуговування тепломереж та мереж ХВП/ГВП.
  • Допомога в участі в програмах співфінансування енергоефективності в житлових будинках ОСББ та ЖК.
  • Озеленення та утримання прибудинкових територій тощо.

Можна довго говорити про наші переваги і можливості, але запевняю вас, що Група компаній «Сучасні муніципальні технології» має всі ресурси, досвід та знання, щоб гарантувати комфорт і сучасний підхід у вирішенні різних питань будь-якої складності.

Список Інтерв'ю