Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

SANSTORE: якість та індивідуальний підхід

головнаМи віримо, що Україна зовсім скоро стане частиною Європейського Союзу. Але щоб бути рівноправними «гравцями» на ринку будівельних матеріалів, вітчизняним компаніям потрібно мати якісний продукт, який би відповідав вимогам сучасного світу та його потребам. Наприклад, створення безбар’єрного простору, який має стати єдиним стандартом для всіх громад України. Це дозволить розбудувати нові громадські простори з урахуванням потреб людей з інвалідністю, батьків із дітьми, людей похилого віку та інших маломобільних груп. Не менш важливо мати в асортименті позиції, які б задовольнили попит не тільки масштабного будівництва, а й приватного сектору. На прикладі матеріалів для благоустрою та гідроізоляції від SANSTORE хочемо показати, що в Україні є компанії, які можуть запропонувати різні рішення із застосуванням тільки якісної продукції, з інноваційним підходом та з урахуванням усіх потреб, у тому числі щодо інклюзивності.

Наш співрозмовник — Сергій Яцкевич, комерційний директор ТОВ «Санстор Україна».

Prof Build: Благоустрій — це своєрідна візитівка кожної місцевості, двору, скверу... Але під час їх облаштування не завжди використовують надійний і якісний матеріал та дотримуються технології. Що може запропонувати компанія SANSTORE та на що варто звернути увагу при виборі? 

— Почнемо з геотекстилю. На сьогодні існує безліч торгових марок геотекстилю, які відрізняються як за своєю якістю, так і за вартістю. Компанія SANSTORE є ексклюзивним імпортером геосинтетичних матеріалів від європейських виробників протягом багатьох років, тому ми пропонуємо якість за доступними цінами. 2

У нашому асортименті представлені всі види геотекстильного полотна, вибір якого зумовлений функцією, яку він буде виконувати. Тут варто пам’ятати, що залежно від вибору основи матеріалу геотекстиль поділяють на поліефірний (поліестер) чи поліпропіленовий, а також зі змішаних волокон. Геотекстиль із синтетичних волокон поліпропілену має високу міцність та відмінні фізико-механічні властивості. Таке геополотно не схильне до гниття, не вступає в хімічні реакції та не втрачає своєї еластичності внаслідок перепадів температур.1

За способом виробництва геотекстиль поділяють на голкопробивний та термоскріплений (термофіксований).

Голкопробивний геотекстиль має еластичні пори і створений шляхом механічного переплетення волокон у довільному порядку. Стане ідеальним вибором для дренажу. Такий геотекстиль підходить для виконання робіт на будь-яких ґрунтах. 

Термоскріплений геотекстиль має високі показники зносостійкості, довговічності, стійкості до появи та розмноження грибків і плісняви. Воду пропускає лише в поперечному напрямку. Його застосовують у дренажних конструкціях, під час будівництва доріг та укладання тротуарної плитки. Також його можна використовувати для боротьби з бур’янами. Ці два види геотекстильного полотна представлені в нашому асортименті.

Основним параметром, від якого залежать водопроникність і еластичність геополотна, є поверхнева щільність. Неправильно підібрана величина може знизити надійність конструкції, а та, у свою чергу, не буде повною мірою виконувати свої функції. Але й не варто переплачувати кошти за максимальну щільність, коли в цьому немає потреби. На нашому складі наявний геотекстиль із поверхневою щільністю від 80 до 300 г/м2. Ціна ж на геотекстиль залежить від його виду, складу та щільності.

Prof Build: А тепер давайте більш детально розглянемо застосування геотекстилю для різного функціоналу на прикладі позицій з асортименту SANSTORE. 

— Розпочнемо з геотекстилю під тротуарну плитку. Адже з роками тротуарна плитка стає дедалі популярнішим елементом оздоблення пішохідних та паркових зон, алей, скверів, набережних і ландшафтних елементів на присадибних ділянках. Але природні умови, внутрішній склад ґрунтів, на яких буде викладатися плитка, та зовнішні навантаження можуть негативно впливати на естетичний вигляд та термін експлуатації покриття. Щоб запобігти цим впливам, під час укладання плитки використовують геотекстильне полотно. 

Ми пропонуємо геотекстиль Fibertex щільністю 120-150 г/м2, який стабілізує верхній шар ґрунту, запобігає збиранню вологи на поверхні, пророщуванню бур’янів крізь міжплиточні шви, просіданню окремих плиток у разі навантажень тощо. Також як більш бюджетний варіант можливо використовувати голкопробивний геотекстиль щільністю 200 г/м2, але треба розуміти, що термін експлуатації такої конструкції буде дещо зменшений. Якщо місце експлуатації плитки припускає проїзд вантажного транспорту, то геотекстиль слід обирати щільністю 250-300 г/м2, щоб запобігти передчасному руйнуванню основи та зменшенню терміну експлуатації всього покриття.

4Не менш популярний геотекстиль для ландшафтного дизайну. Його часто використовують для садових доріжок, штучних водойм, облаштування дерев’яних чи інших терас на присадибній ділянці. 

Також геотекстиль стане в нагоді на ділянці зі схилом. Завдяки йому можна зміцнити схили та запобігти зсувам. У такому випадку вибір геотекстилю залежить від величини ухилу ґрунту, стійкості ґрунту та глибини залягання ґрунтових вод. Якщо ухил ділянки вищий 60 градусів, фахівці рекомендують використовувати геотекстиль у поєднанні з георешіткою. Найчастіше застосовують голкопробивний геотекстиль щільністю не нижче 200 г/м2, який завдяки хаотичному методу скріплення волокон здатен надійно утримати насипні матеріали та запобігти руйнуванню схилів.

Окрім перелічених вище варіацій, SANSTORE може запропонувати геотекстиль для фундаменту, футбольного поля, для габіонів військового призначення та військових полігонів.

Prof Build: Нам відомо, що газонні решітки — один з напрямів благоустрою території компанії SANSTORE. Розкажіть про цей продукт більш детально.

— Газонні решітки — це екопокриття, за допомогою якого можна створити привабливий трав’яний покрив для зон відпочинку, під паркування автотранспорту чи спортивні поля.

Основним призначенням газонних решіток є зміцнення ґрунту, запобігання ерозії та захист кореневої системи рослин від механічних пошкоджень. Наші газонні решітки витримують вагу до 500 т на метр — цього достатньо для використання в місцях, схильних до високих навантажень.

В асортименті SANSTORE на сьогодні представлено три види газонних решіток залежно від призначення та планових навантажень:

  • газонна решітка Stella Green SG 1 — використовується для облаштування зелених зон як пішохідна доріжка, для ігрових майданчиків, зон відпочинку тощо;
  • газонна решітка Stella Green SG 3 — призначена для місць паркування легкових автомобілів;
  • газонна решітка Stella Padd — використовується в місцях руху вантажного транспорту та для облаштування кінних полів.

Важливо, що у нас можна замовити газонну решітку на будь-яку мінімальну площу кратно модулям.

Prof Build: А яке сучасне рішення Ви б порекомендували для дренажних систем, захисту гідроізоляції або укріплення бетону залежно від будівельних потреб? 

— Одне з таких рішень — шиповидна мембрана. Це сучасний гідроізоляційний матеріал, який виготовляють із поліетилену високої щільності (HDPE), зверху на якому розташовані порожні конусоподібні виступи, так звані шипи. За їх допомогою тиск від ґрунту та бетонного покриття буде рівномірно розподілятися по всій площі мембрани та перешкоджати виникненню локальних деформацій. Мембрану застосовують як у будівництві нових об’єктів, так і в монтажі вже наявних.

Основним призначенням профільованої мембрани є захист гідроізоляції від механічних пошкоджень, організація дренажу, вентиляція сирих стін у підвальних приміщеннях, а також вона є альтернативою традиційній бетонній підготовці. Це ідеальний матеріал для захисту стін, фундаментів від води, вологи та конденсату, а також захист гідроізоляційних  матеріалів від механічного пошкодження під час засипки ґрунту та інверсійних покрівель будь-яких розмірів.

Основні параметри, за якими розрізняють профільовані мембрани: щільність (товщина або вага на 1 м.кв.), міцність (на стиск, розрив), висота шипів, обсяг повітряного зазору, водопропускна здатність. Параметри відмінностей шиповидних мембран за щільністю: 

  • Товщина — 0,4 мм (або вага 400 г/м²*) — мінімальний показник. 
  • Товщина — 0,5 мм (або вага 500 г/м²) — хороший показник. 
  • Товщина — 0,6 мм (або вага 600 г/м²*) — високий показник.

У компанії Sanstore завжди в наявності шиповидна мембрана всіх цих щільностей.6

Залежно від призначення шиповидні мембрани поділяють на кілька видів: одношарові, у вигляді високоміцного водонепроникного полотна, та другий вид — двошарові з прикріпленим термоскріпленим геотекстилем невисокої щільності, основною функцією якого є пристінний дренаж.

Монтаж профмембран досить простий і може виконуватися як вертикально, так і горизонтально, а також поєднувати обидва варіанти. 

Підсумовуючи, хотілось би акцентувати увагу на тому, що компанія SANSTORE завжди відкрита до діалогу, готова надати професійну консультацію з будь-яких питань щодо застосування матеріалів з наявного асортименту та знайти рішення для проєктів будь-якої складності. 

5

Список Інтерв'ю