Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Віталій Жуківський: «Відбудова за принципами майбутнього — «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ»

головнаКомпанія «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» однією з перших взяла участь у відбудові звільненої Київщини, показавши при цьому позитивні результати. Нині ця компанія активно працює в секторі комерційного будівництва, продовжуючи свою роботу в рамках державних програм з відбудови. Вона також робить значний внесок у розвиток освіти, створюючи комфортні та безпечні умови для дітей. Ведуться роботи з реконструкції будівель медичних амбулаторій загальної практики — сімейної медицини, а також будується заклад культурно-просвітницького і спортивного обслуговування населення та реабілітації учасників АТО. Що допомагає компанії ставати сильнішою, про плани на майбутнє і стратегію розвитку розповів Віталій Жуківський, директор «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ».

 

 

Prof Build: «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» — досвідчений гравець на ринку будівництва. Розкажіть, з чого компанія розпочинала свою діяльність та на чому спеціалізується нині?

— Компанія була заснована у 2013 році. Спочатку спеціалізувалася на наданні послуг із поточного та капітального ремонтів. Проте з 2016 року ми розширили свою діяльність і набули значного досвіду у сфері будівництва. Сьогодні в нашому портфелі — велика кількість реалізованих проєктів по Києву та Київській області, серед яких переважно дошкільні навчальні заклади, заклади загальної середньої освіти, інклюзивно-ресурсні центри та навчальні корпуси й гуртожитки університетів. Нашими основними замовниками є органи державної влади та місцевого самоврядування, державні підприємства й заклади освіти. Нині також активно працюємо в секторі комерційного будівництва. Компанія є членом Ради директорів Конфедерації будівельників України (КБУ) — найбільшого об’єднання в цій галузі. 1

Prof Build: З якими викликами зіткнулася компанія після 24 лютого 2022 року та які рішення сприяли відновленню роботи?

— Війна стала шоком для всіх нас. Однак величезним плюсом для компанії, на мою думку, була наша згуртованість. Керівництво компанії встановило як свою головну мету підтримувати зв’язок та надавати допомогу всім співробітникам і їхнім сім’ям, незалежно від місця їх перебування. Ми успішно евакуювали практично всіх наших працівників з окупованих територій і подбали про безпечні умови для них та їхніх сімей. Ця єдність дала нам змогу швидко відновити роботу компанії.

Prof Build: Яка філософія компанії «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» і чи змінилася вона з початком війни?

— Після повномасштабного вторгнення країна опинилася в складних умовах. У цьому контексті основним пріоритетом філософії нашої компанії став людський капітал. На сьогодні головним завданням як для бізнесу, так і для держави в цілому є сприяння поверненню тих, хто виїхав, а також утримання тих, хто залишився в Україні.

Prof Build: Як у цьому напрямі працює компанія?

— Основний склад команди нашої компанії — це люди, які працюють уже більше десяти років. Ми пишаємося тим, що у нас майже немає відтоку ключових працівників. Наші фахівці мають досвід розробки та реалізації проєктів, які є масштабнішими за ті, над якими ми працюємо зараз. Це мотивовані люди, які постійно покращують свої компетенції завдяки міжнародній співпраці та участі у професійних заходах. Наприклад, нам багато дає членство у Конфедерації будівельників, ми постійно беремо участь у різних програмах. 

 2Prof Build: Компанія однією з перших взяла активну участь у відбудові зруйнованого житла. Що було найважчим?

— Ми були серед перших, хто почав відновлювальні роботи в Бучі, Ірпені та Гостомелі. У травні 2022 року, одразу після звільнення Київщини, ми приєдналися до процесу відбудови. Перші місяці були найскладнішими, адже не було чіткого розуміння алгоритму дій. Однак з часом, у процесі роботи, ми набули необхідного досвіду та розуміння. Нашою перевагою став десятирічний досвід співпраці з державними програмами та бюджетними коштами. Ми розуміли складність цього процесу: нестабільне фінансування, необхідність дотримання календарних графіків, мотивація працівників. Спочатку ми приєдналися до процесу відбудови зруйнованого житла на волонтерських засадах. Співпрацювали з міською владою та Київською обласною військовою адміністрацією. Ми були одними з перших, хто брав участь у процесах огляду та формування документації щодо технологічного обстеження.

Prof Build: Сьогодні ми всі працюємо заради Перемоги. Компанія «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» є активним учасником програм відновлення житла внаслідок бойових дій. Розкажіть трохи більше про ці проєкти.

— Від червня 2022 року компанія «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» активно працює над відновленням будівель і споруд, які були зруйновані в результаті воєнних дій. Наразі наша діяльність поширюється на окремі території, наприклад Бучанську територіальну громаду, до якої входять міста Буча, Ірпінь, Гостомель та навколишні селища. Компанія робить усе можливе, щоб українські родини могли якнайшвидше повернутися до своїх домівок.

Протягом трьох місяців (з червня по вересень 2022 року) команда успішно реалізувала амбітний проєкт — будівництво п’яти будинків у селі Дмитрівка для сімей військових. Цей проєкт був благодійним внеском компанії до програми відбудови нашого краю. Будинки, загальна площа яких становить близько 94 м2 кожен, стали затишним житлом для п’яти сімей, які втратили свої домівки внаслідок окупації селища російськими агресорами. Під час будівництва ми застосовували найкращі технології та якісні матеріали для теплозбереження приміщень і ефективного використання житлової площі будинку.4 

Наразі ми працюємо над відновленням об’єктів за програмами UNITED24 і Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. За обласною програмою відновлення одноповерхових приватних будинкiв у нас зараз у роботi кілька будинків. Відкриття першого такого заплановане незабаром у селi Мархалiвка.

Prof Build: Які підходи компанія розглядає для поліпшення якості будівельних робіт і задоволення потреб клієнтів?

— Наша проєктна команда враховує найновіші українські стандарти будівництва, зокрема у сфері безпеки, як-от проєктування та облаштування бомбосховищ під час будівництва закладів освіти та медичних установ. Ми вже орієнтуємося на передові європейські норми, особливо у контексті енергоефективності. Вважаємо, що наша мета — це не просто відновлення старого, а створення нових, інноваційних проєктів, які залишатимуться актуальними принаймні в наступні 10 років.

Prof Build: Які шляхи розвитку бачите для компанії у майбутньому?

— Я бачу два основні напрями розвитку нашої компанії. Перший полягає в тому, щоб ми, як досвідчений підрядник, розширили нашу співпрацю з фондами, у тому числі міжнародними. Другий напрям, який ми активно розвиваємо, — це девелопмент. У нас уже функціонує департамент, який активно працює у цьому напрямі.

3Нашими найближчими планами є виконання зобов’язань до кінця року за всіма розпочатими проєктами, а також паралельно ми постійно беремо участь у тендерах. Плануємо використовувати досвід, який ми отримали в Київській області, в інших регіонах України. Завдяки нашій команді професіоналів повного циклу та технічному забезпеченню ми маємо змогу оперативно аналізувати запити і вирішувати завдання, починаючи від поточного ремонту і закінчуючи будівництвом великих проєктів за максимально короткий термін.

У процесі відродження країни компанії перейшли від конкуренції до синергії зусиль. Компанія «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» відкрита для співпраці на будь-якому рівні.

Список Інтерв'ю