Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Ольга Денисюк: "Професійне партнерство — запорука розквіту держави"

Ольга ДенисюкНа жаль, війна безжально примножує кількість руйнувань житлової, промислової та енергетичної інфраструктури. І ми маємо бути готові як фахівці, як українська спільнота у взаємодії давати відповідь на ці виклики. Ефективна кооперація та партнерство — це кращий шанс для швидшого повернення до мирного життя та розвитку держави. З огляду на ці обставини Київський національний університет будівництва і архітектури намагатиметься всіляко допомагати відновленню міст та територій, залучати до роботи партнерські компанії з України і ззовні, брати участь у гуманітарних проєктах та відкривати нові напрями. Один із таких кроків — діяльність Центру ділового партнерства та медіапроєктів КНУБА. Про його мету і перші напрацювання розповіла Ольга Денисюк, помічниця ректора КНУБА та керівниця Центру.

 

— Важливо розуміти, що для університету навіть за таких складних умов основним завданням залишаються освітні пріоритети, тобто продовження повноцінного навчання та збільшення кількості студентів і випускників. Можливо, про це зайве говорити, але у післявоєнний час ми відчуватимемо неймовірно високу затребуваність фахівців таких професій, як архітектори та будівельники. Водночас, окрім основної освітньої складової, яка, безумовно, є ключовою у функціонуванні будь-якого закладу освіти, ми намагаємося розширювати й інші напрями діяльності КНУБА, зокрема цифровізацію, міжнародну співпрацю, грантову діяльність і, звісно, співпрацю з роботодавцями. Тому і виникла ідея створення Центру ділового партнерства та медіапроєктів. 

Наразі завданням Центру є активний розвиток партнерських відносин із компаніями будівельного сектору, архітектурної сфери та іншими бізнес-структурами, які є потенційними роботодавцями для наших студентів. 

У рамках цього завдання за дорученням ректора університету П.М. Кулікова Центр планує забезпечити формування єдиного реєстру партнерських організацій. Така інформація допомагатиме у подальшому працевлаштуванні наших випускників, проходженні виробничої практики та реалізації спільних проєктів будівельних та архітектурних компаній з нашими фахівцями.

Варто зазначити, що ми також намагаємося активізувати роль випускників КНУБА в повсякденному житті університету. Зокрема, плануємо відновлювати всі контакти з колишніми студентами та залучати їх до навчання і виховання молоді.

Хоча сьогодні дещо зарано говорити про конкретні результати, проте вже закладено певні підвалини для майбутніх успішних проєктів, підтриманих Центром. Так, у співпраці Центру з кафедрою технологій захисту навколишнього середовища і охорони праці (завідувачкою кафедри Т. Ткаченко та аспірантом Р. Глущенко) на засіданні ректорату було розглянуто і схвалено реалізацію проєкту Зеленої покрівлі на даху університету. Це може бути унікальний проєкт, який продемонструє можливості поєднання традиційних підходів до будівництва із сучасними тенденціями до екологізації та біологічної ревіталізації будівель. 

Наразі ми шукаємо зацікавлені сторони для його реалізації. І, звісно, нам буде надзвичайно приємно, якщо допомогу в цьому цікавому проєкті запропонують і наші випускники. Тож ми із задоволенням запрошуємо їх до підтримки своєї альма-матер.

Загалом приємно спостерігати за тим, що з боку фахівців університету відчувається справжня зацікавленість у роботі Центру. І цей інтерес намагається підтримати керівництво ВНЗ. Так, за пропозицією першого проректора Д. Чернишева у жовтні цього року має відбутися форум роботодавців. Його основним організатором виступить саме Центр ділового партнерства та медіапроєктів.емблема КНУБА

Ми чекаємо на співпрацю з роботодавцями та нашими випускниками не лише у форматі реалізації архітектурних та будівельних проєктів, а й у форматі пізнавального діалогу. Дуже цікаво буде запрошувати відомих успішних діячів для обміну досвідом із молодим поколінням кнубівців.

Також у найближчих планах є організація серії відкритих лекцій із відомими особистостями — урядовцями, політиками, власниками великого бізнесу, з усіма тими, хто мав та має стосунок до нашого університету.

Список Інтерв'ю