Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

"єОселя" на новобудову: за яких умов та де можна придбати квартиру в передмісті", — СЕО ІГ "MOLODIST" Антон Мирончук

img 9450 3 2 1 1Одна з найбільших будівельних компаній Київщини Інвестиційна група "MOLODIST" першою після деокупації відновила роботу в регіоні та доєдналася до державної програми іпотечного кредитування "єОселя". Державна іпотека дає можливість придбати житло під 3% для пільгових категорій і 7% для всіх інших, коли банки пропонують ставки 18-25%. При цьому щомісячний кредитний платіж за державною іпотекою дорівнює середній вартості оренди однокімнатної квартири. Хто і за яких умов та в яких житлових комплексах передмістя зможе взяти посильний кредит на купівлю квартири, розповів СЕО ІГ "MOLODIST" Антон Мирончук.

Тож хто може взяти пільгову іпотеку?

— Взяти пільгову іпотеку за програмою "єОселя" зі ставкою 3% можуть українці, не молодші за 18 років і не старші за 70 років на дату погашення, які належать до однієї з пільгових категорій. Йдеться про кадрових військових, правоохоронців, педагогів, медиків, працівниківphoto 5375211709532327574 y 2 освіти та науковців установ державної й комунальної форм власності, які не володіють власним житлом або мають житло менше ніж 52,5 кв.м для сім’ї з однієї особи та додатково 21 кв.м – на кожного наступного члена сім’ї. Іпотекою під 3% також можуть скористатися власники житла, розташованого в районі бойових дій чи на тимчасово окупованій території. З 1 серпня уряд розширив програму. Тепер на пільгову іпотеку, але вже під 7%, можуть претендувати ще кілька категорій українців платоспроможного віку, а саме: ветерани війни та члени їхніх сімей, учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, сім’ї загиблих ветеранів війни, сім’ї загиблих захисників і захисниць України, а також усі українці, які не мають власного житла.

Які переваги цієї програми та чим вона відрізняється від розтермінування від забудовника?

— Головна перевага цієї програми — доступність. Щомісячний іпотечний платіж, який виплачуватиме протягом 20 років позичальник, дорівнює середній вартості оренди квартири в столиці чи передмісті. Завдяки цьому придбати власне житло зможуть навіть ті, хто про це раніше не задумувався. Родина, у якій працюють двоє, із зарплатами 20-25 тисяч гривень кожен, зможе легко сплачувати іпотеку за двокімнатну квартиру. Тобто наявність кредиту майже не відобразиться на звичному для них способі життя. Родини з вищим рівнем доходу можуть претендувати і на більшу площу. Надважливо те, що кредитування відбувається в національній валюті, гривні, тому покупці в будь-якому випадку застраховані від валютних коливань та нестабільності гривні.

photo 5375211709532327573 yЧи є попит українців на житло в новобудовах передмістя столиці за програмою "єОселя"?

— Попит на нерухомість був завжди, є він і зараз. Квадратні метри потрібні для проживання і для інвестицій, перепродажу, здачі в оренду або просто як інструмент захисту заощаджень від інфляції. До того ж в Україні наразі зруйновано вже приблизно 40 мільйонів квадратних метрів нерухомості, переважно це — житловий фонд.

З початку війни лише до Ірпеня переїхало жити понад 25 тисяч українців з тимчасово окупованих територій та регіонів, де тривають активні бойові дії. Люди, втікаючи від війни, частіше обирають новим місцем для життя столицю та її передмістя. Адже тут більше можливостей та краще розвинена інфраструктура порівняно з регіонами. Наразі вже стартувала видача сертифікатів за зруйноване житло на певну суму грошової компенсації. Ці люди також є потенційними покупцями квартир, адже, напевно, захочуть придбати більш якісне і сучасне житло.

У яких житлових комплексах ІГ "MOLODIST" доступні квартири для покупців за цією програмою? З якими банками вже співпрацює компанія?

Наша компанія вже на постійній основі активно співпрацює за програмою "єОселя" з "Ощадбанком", "ПриватБанком", "Укргазбанком" та відкрита до співпраці з іншими банками, акредитованими державою. Наразі під пільгову програму доступного житла підпадають квартири в житлових комплексах "Irpin City", "Олімп 1", "Чехов Парк квартал" в Ірпені та "Атмосфера" — у Вишневому. У кожному з названих комплексів ми вже маємо інвесторів, які скористалися цією програмою та оформили пільгову іпотеку на готові квартири. Також ми активно працюємо та завершуємо будівництво ЖК "Молодість" (1-ша черга будівництва) та ЖК "Олімп 2", який розташований в Ірпені. Відповідно, ІГ "MOLODIST" зможе запропонувати ринку понад 500 квартир у введених в експлуатацію будинках.Молодість 2

Яка основна цільова аудиторія? Хто вже скористався цією програмою для придбання житла в ІГ "MOLODIST"?

— З травня 2023 року за іпотечною програмою "єОселя" ми уклали угоди на суму понад 21 мільйон гривень. 57% усіх угод було укладено з представниками правоохоронних органів, решта — це військові, вчителі, ДСНСники, науковці, програмісти. Основна цільова аудиторія іпотечних програм — це працездатні люди віком від 30 років, молоді родини, ті, хто хоче відокремитись від батьків або яким необхідно більше місця для розширення родини. Ну і, звісно, люди, які втратили своє житло, або з окупованих територій. Друга хвиля попиту — це люди, що хочуть інвестувати в гривні і зберегти свої гроші від знецінення. Також ми очікуємо, що військові, педагоги, науковці, лікарі і надалі будуть активно користуватися державною програмою "єОселя", адже це дуже вигідно і, найголовніше, — посильно.

photo 5375211709532327575 yЧому краще обирати житло в новобудові за іпотекою "єОселя"?

— Вторинний ринок нерухомості дуже часто є дорожчим. Власники не завжди готові поступитися в ціні. Крім того, часто вони не готові чекати місяць-два до угоди, оскільки в умовах війни мають значні ризики. Недорогі варіанти на вторинці зазвичай нижчі за якістю. Будівельні ж компанії можуть пропонувати кращі умови, адже їм важливо мати обіг, та й вибір нерухомості вони пропонують значно ширший. Зараз попит на нове житло відновлюється. У топі запитів готове житло в комплексах з розвиненою інфраструктурою, із концепцією "місто в місті", де є все необхідне для комфортного життя.

Чи є тенденція до вибору житла в передмісті столиці і чому?

— Така тенденція спостерігалася ще в довоєнний час. Усе більше людей віддавали перевагу житлу в передмісті. Особливо актуальним це стало вже під час пандемії та війни в Україні. Багато людей почали працювати з дому. А це означає, що центр столиці перестав бути точкою тяжіння. Адже люди все більше часу проводять у межах свого дому, але водночас мають встигати поєднувати роботу і буденні справи. Тому жити не в мегаполісі стало більш комфортно. Тут магазини, перукарні, спортзали, аптеки та кав'ярні розташовані поряд – це зручно й економить час. До того ж тут значно більше можливостей бути на природі, у парку чи на набережній, і для цього не потрібно нікуди їхати. Разом з тим надзвичайно важливим є вибір міста. Приріст населення за рахунок тисяч людей, які були вимушені залишити свій дім на сході України, зумовлює підвищення попиту на нерухомість. І, як показав досвід, багато людей вже обрали такі міста, як Ірпінь чи Вишневе, своєю новою домівкою. Адже тут значно простіше, ніж у Києві, облаштувати своє життя з нуля. Проте близькість до столиці водночас дає переваги її передмістю перед іншими регіонами.photo 5375211709532327576 y 1

Ознайомитися з пропозиціями ІГ "Молодість" можна на сайті: www.molodist.life.

Список Інтерв'ю