Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Від довговічності до надійності: вибір правильних технологій та матеріалів — ключ до успішного захисту споруд

Фото CеменюкСистеми захисту будівельних конструкцій охоплюють широкий спектр технологій і матеріалів, призначених для забезпечення тривалої та ефективної експлуатації й безпеки будівельних об’єктів. Захист від вологи вважається одним із найважливіших аспектів. Гідроізоляційні системи відіграють ключову роль у забезпеченні надійності будівель, як у новому будівництві, так і під час реконструкції наявних об’єктів. Проте загальний успіх використання систем захисту будівельних конструкцій залежить від правильного вибору технологій та матеріалів, а також від їх належного встановлення й обслуговування протягом усього терміну експлуатації. Більше про гідроізоляцію будівель розповів директор ТОВ «НВО «СЗБК» Михайло Семенюк.

Перш ніж перейти до більш глибокого аналізу питання гідроізоляції будівель, скажіть кілька слів про компанію «Науково-виробниче об’єднання «Системи захисту будівельних конструкцій», її мету та сферу діяльності.
«Системи захисту будівельних конструкцій» — це компанія, що надає готові рішення для ремонту, відновлення, укріплення, захисту та гідроізоляції будівельних конструкцій. Ми пропонуємо індивідуальні та комплексні системні рішення для водонепроникних бетонних конструкцій у будівництві, цивільному будівництві, будівництві тунелів, інженерних і гідротехнічних споруд. Пріоритет надається високоякісним та екологічно чистим матеріалам, які надійні і легкі у використанні. Наша мета — зробити революцію на ринку гідроізоляції і відновлення!

Які рішення можете сьогодні запропонувати для будівництва нових захисних споруд, промислових потужностей та цивільної інфраструктури?
Насамперед варто враховувати, що гідроізоляція будівель — це спеціалізована сфера будівельних технологій, призначена для тривалого захисту будівель як від проникнення води всередину, так і від витоку небезпечних рідин, щоб надовго захистити водні ресурси та навколишнє середовище. Під час зведення конструкцій гідроізоляційні системи застосовуються на різних етапах будівництва — закладення фундаменту, облаштування підвалу, стін, дахів та покрівель. Тому ми пропагуємо інший підхід до вирішення проблем гідроізоляції, аніж наші колеги. Зупинимось на технологіях деяких наших іноземних партнерів.
Справжнім революціонером у комплексному підході до захисту будівельних конструкцій від вологи під час нового будівництва є німецька компанія BPA GmbH. З моменту свого заснування в 1998 році компанія BPA GmbH, яка стала лідером у сфері високоякісних систем структурної гідроізоляції, займається виробництвом і розповсюдженням інноваційних високоякісних будівельних матеріалів для гідроізоляції та герметизації конструкцій споруд. Продукти BPA надійно захищають фундаменти, тунелі, підвальні і напівпідвальні приміщення, що для України в умовах сьогодення є дуже актуальним.
Для прикладу, система матеріалів BPA CEMtobent® — це високотехнологічний гідроізоляційний матеріал на основі натрій-бентоніту, спеціально розроблений для використання на вертикальних і горизонтальних поверхнях підземних залізобетонних споруд. Низькопроникний натрієвий бентоніт із високим ступенем набухання інкапсульований між геокомпозитним матеріалом (GCL) і водонепроникним стільниковим вкладишем з 3D-PE. Запатентований процес зшивання з’єднує ці два вкладиші разом із тканою основою і тканим верхнім шаром, утворюючи надзвичайно міцний композит. Цей композит підтримує рівномірне покриття бентоніту та захищає його від несприятливих погодних умов і пошкоджень, пов’язаних з умовами будівництва. Якщо ж стільниковий вкладиш 3D-PE пошкоджений і вода проникає в композитний шар, бентоніт набухає, утворюючи водостійку мембрану. Таким чином, використання продукції BPA-CEMtobent® усуває потребу в традиційних гідроізоляційних матеріалах, таких як бітумні рулонні матеріали, мастики і синтетичні мембрани всіх видів.

32534545

Наступний продукт, композитна гідроізоляційна мембрана BPA-DualProof, розроблялася для швидкого і простого використання. Залежно від призначення DualProof може бути склеєна герметиком СЕМ 805 або з’єднана термічним способом. Ця мембрана може використовуватися у всіх випадках, коли залізобетонні конструкції потребують захисту від ґрунтових вод і ґрунтових забруднень. Вона підходить для зовнішньої одношарової структурної гідроізоляції плит перекриття і зовнішніх бетонних поверхонь стін від ґрунтової вологи, а також безнапірної і напірної води.
Мембранна система BPA-DualProof складається зі спеціального нетканого поліпропіленового полотна, виготовленого за новітньою технологією BPA Barri-tex, яке з одного боку екструдоване з ПВХ або TPO/FPO-мембраною і монтується на опалубку перед бетонуванням. Додавання спеціальних набухаючих полімерів до BPA-DualProof S створює композитну рулонну мембрану з властивостями самовідновлення, що робить її придатною для монтажу після зняття опалубки. Завдяки поєднанню флісу Barritex із дуже гнучкою ПВХ або TPO/FPO-мембраною мембранні системи BPA-DualProof є надійним захистом від води, що запобігає будь-якому бічному руху води між мембраною і бетоном.

437357547

Композитна рулонна мембрана BPA-DualProof T — це високоякісна прозора ПВХ-мембрана, яка дає змогу чітко бачити свіжозалитий бетон і його з’єднання з мембранною системою BPA-DualProof. Таким чином, будь-які пошкодження мембрани або пустоти в бетоні, які могли виникнути під час бетонування, можна легко виявити і відремонтувати.
Ще один продукт, який вартий уваги, — набрякаючі неткані гідроізоляційні мембрани BPA-SilverSeal. Це голконепробивний нетканий фліс, оброблений водопоглинаючим і водонабухаючим полімером у поєднанні з поліетиленовою мембраною високої щільності. Його використання усуває потребу у всіх традиційних гідроізоляційних матеріалах. BPA-SilverSeal можна монтувати як перед укладанням бетону, так і після зняття опалубки.

 

 

Які продукти компанія пропонує в якості з’єднувальних ущільнень?
У нас є доволі різноманітний асортимент матеріалів та технологій у категорії «З’єднувальні ущільнення». Наприклад, гідроізоляційні сталеві пластини (гідрошпонки) з покриттям CEMflex. Це оцинкована сталева пластина, інкапсульована в спеціальне запатентоване активне покриття, яке вступає в реакцію з водою і вологою під час монтування у свіжий бетон, забезпечуючи водонепроникність шва бетонування. BPA-CEMflex функціонує як активний і пасивний бар’єр для проникнення води через усі нерухомі конструкційні шви (як горизонтальні, так і вертикальні). З’єднання спеціального покриття з бетоном запобігає протіканню води через шви. Потрібно лише 3 см бетону з обох боків для надійної герметизації холодних швів під тиском до 8 бар. BPA-CEMflex розроблено для того, щоб забезпечити найвищий рівень ефективності серед усіх доступних гідроізоляційних матеріалів, водночас він найпростіший в установці.32553
Ще один цікавий продукт у цій категорії — бентонітова стрічка для швів, що набухає, BPA-Quellmax. Вона призначена для зупинки проникнення води через нерухомі шви в залізобетонних конструкціях, навіть на складних деталях. Підходить як для вертикального, так і для горизонтального застосування і забезпечує надійне та швидке розширення під час контакту з водою. Ця стрічка має високий вміст бентоніту натрію, вбудованого в матрицю з макромолекулярного натурального каучуку; крім того, спеціальні наповнювачі та кристалічні домішки роблять її дуже ефективною у герметизації швів. Адже натрієвий бентоніт розширюється під час контакту з водою, утворюючи ущільнення на поверхні бетону. На додаток до цього процесу миттєвого набухання BPA-Quellmax забезпечує активну довготривалу герметизацію будь-якого нерухомого з’єднання, реагуючи з лужністю бетону з утворенням гідроксиду кальцію (вільного вапна), який підтримує природний процес самовідновлення (спікання) бетону.

Окремою групою в цьому сегменті є високоякісні ін’єкційні шлангові системи Predimax. Вони були спеціально розроблені для захисту горизонтальних і вертикальних конструкцій та холодних швів у підземних залізобетонних і бетонних конструкціях, а також для захисту фундаментів і тунелів від потенційних та активних витоків. Ці системи можуть повторно ін’єктуватися для запобігання витокам, спричиненим осіданням або рухом конструкції. Приміром, системи BPA Predimax розроблено таким чином, щоб вони були довговічними, міцними і повністю стійкими до тривалого занурення в ґрунтові води, сольові розчини, стічні води, луги, кислоти, бензин, дизельне паливо та cemflex 1спирт. Вони підходять для ін’єкцій з усіма поліуретановими/ефірними смолами, акриловими і поліефірними смолами, EP смолами, акрилатами, гелями, дрібнодисперсним і мікродисперсним цементом, портландцементом.
Наступне — гідрофільний каучук BPA-CEMswell. Це ущільнювальний профіль для швів, який розширюється під час контакту з водою, залишаючись при цьому стабільним за розмірами. Це екструдована суміш на основі TPE, виготовлена з каучуку, гідрофільної смоли, поліетилену, силікону та спеціальних домішок. Під час контакту з водою він здатен набухати до 4 разів від власного об’єму. BPA-CEMswell при контакті з водою надійно ущільнює шви завдяки контрольованому розширенню під тиском. Процес розширення є зворотним. Зверніть увагу, що BPA-CEMswell насамперед призначений для герметизації збірних бетонних елементів. BPA-CEMswell може витримувати кілька циклів набухання.
Також маємо спеціальні клеї-герметики Карболан (Carbolan) та СЕМ 805, які отримали схвальні відгуки серед будівельної спільноти.

Усі ми розуміємо, що в найближчі кілька років саме реконструкція та відновлення стануть найбільш затребуваними на будівельному ринку. Які матеріали та технології для таких робіт ви маєте?

Для реконструкції та відновлення наявних будівельних залізобетонних об’єктів НВО «СЗБК» пропонує продукцію німецької компанії Minova CarboTech.
Minova — одна з найстаріших компаній Німеччини на світовому ринку в галузі гідроізоляції та зміцнення ґрунтів. Її створено в 1958 році. Має багаторічний досвід роботи в гірничій промисловості, тунелебудуванні, цивільному будівництві, ремонті каналізаційних мереж, ремонті та реконструкції гідротехнічних споруд, виробництві промислових клеїв та ізолюючих пінних матеріалів. Продукти та технології компанії успішно використовуються на всіх континентах світу. До слова, лінійка продукції компанії представлена матеріалами для ін’єкційної гідроізоляції бетонних швів; cyмішами та розчинами для заповнення порожнин; матеріалами для виконання робіт шляхом набризкування; цементною сумішшю; герметиками; анкерними системами; промисловим обладнанням, витратними матеріалами та додатковими комплектуючими.
Як бачимо, такий перелік продукції дозволяє пропонувати ринку різні рішення для різних завдань та сфер застосування. Наприклад, якщо взяти ін’єкційні суміші, то ми маємо поліуретанові, силікатні та акрилатні смоли з доволі широкою сферою застосування:
• моментальна зупинка води;
• герметизація та гідроізоляція будівельних «холодних» і деформаційних швів у бетоні;
• роботи в підземних спорудах;
• стабілізація та укріплення ґрунтів;
• укріплення наявних фундаментів;
• влаштування гідравлічних завіс у ґрунтах;
• укріплення укосів, узбіч, доріг і пірсів;
• закріплення анкерами порід, створення зон зміцнених порід при підземній проходці;
• склеювання щебеню залізничних колій у місцях стрілочних переводів, мостів тощо.
Твердоеластичні смоли, такі як CarboLith PL і CarboLith SL, застосовують для локального ремонту каналізаційних труб, герметизації дорожніх конструкцій та ущільнення ґрунту.
Ці продукти можуть бути використані в різних сферах будівельної індустрії, забезпечуючи надійність і ефективність реконструкції та відновлення будівельних об’єктів.

25435354

Загалом продукція та технології Minova створюють широкий спектр можливостей для виконання різних завдань реконструкції та відновлення будівельних об’єктів незалежно від їхнього типу й розміру. Ці продукти дають змогу досягти надійності, довговічності та ефективності в роботі, що є критично важливими аспектами у будівельній індустрії.
Однокомпонентні сухі мінерально-цементні розчини використовують для швидкого відновлення залізобетонних та бетонних конструкцій. Ці матеріали можуть бути застосовані як для ручного нанесення, так і для мокрого або сухого торкретування.
У лінійці Minova також представлено практичні рішення, серед яких варто відзначити розчин для тампонажу місць витоків води Minostop та ін’єкційні розчини й розчини для заливки Minotop. Наприклад, Minostop зупиняє воду навіть під напором, є стійким до агресивних вод, брудо- і водонепроникним, а також має швидке схоплювання.
Крім того, важливу роль відіграють системи анкерного кріплення, які використовуються для фіксації стандартних повнотілих гірських анкерів. Ці системи забезпечують тимчасове кріплення склепінь і стінок гірничих виробок в умовах обводнених шпурів, а також слугують для закріплення анкерів у бетоні та інших матеріалах.
Окремий напрям «СЗБК» — це анкерне укріплення.
У світі будівництва немає важливішої складової, аніж надійна і міцна основа, від міцності якої залежать довговічність і безпека будівельного об’єкта. Анкерні системи від німецького виробника Minova, що самозабурюються, — це рішення для зміцнення різних ґрунтів з урахуванням будь-яких проєктних потреб. Технологія дає змогу застосовувати анкерні системи надзвичайно широко:
• Зміцнення основ, фундаментів різних будівель та частин конструкцій, укріплення історичних будівель.
• Розширення (зміцнення) гірських доріг, схилів, використовуються як ґрунтові нагелі.
• Зупинка зсування будівель та споруд, підведення (укріплення) нових фундаментів під споруди.
Також технологія анкерного укріплення надійно зарекомендувала себе під час робіт у підземних спорудах метрополітенів і транспортних тунелів, для зміцнення вугільного масиву в підготовчих та очисних вибоях вугільних шахт.
Буріння проводиться в будь-який ґрунт чи породу. В кожному окремому випадку використовується спеціальна коронка, передбачена технічними характеристиками для конкретного типу ґрунту.
Самозабурювальні буроін’єкційні анкери є порожнистою металевою конструкцією у вигляді окремих стрижнів, з’єднаних муфтами з використанням одноразової бурової коронки.
Для різного типу ґрунту застосовують різні коронки. Вибір зумовлений особливостями ґрунту (категорія твердості, товщина шару).
Перевага такого методу — це можливість закачувати (ін’єктувати) різні матеріали. В кожному окремому випадку підбирається матеріал, який максимально підходить для виконання того чи іншого завдання. Це можуть бути як різноманітні цементні розчини з різними технічними характеристиками, так і одно- та двокомпонентні поліуретанові смоли, двокомпонентні поліуретанові смоли, що розширюються, трикомпонентні акрилатні смоли та органо-мінеральні смоли, що спінюються.
Матеріал закачується під високим тиском що дозволяє максимально заповнити пустоти та порожнини в ґрунті.
Переваги методу анкерного укріплення:
• Завдяки можливості використання легкого бурового обладнання цю технологію можна застосовувати у підвальних приміщеннях, на невеликих помостах, у приватних невеликих двориках і виробничих цехах із встановленим обладнанням.
• Одночасне буріння і нагнітання цементного розчину за бурову штангу значно прискорює і спрощує процес влаштування паль.
• Роботи проводяться без виїмки ґрунту і, відповідно, його подальшого видалення.
• Завдяки застосуванню маловібраційних технологій і буроін’єкційних паль технологія є ефективною під час реставрації і реконструкції будівель.
• Роботи можна проводити без зупинки виробництва.
• Застосування і приймання робіт є простим.
• Групове (кущове) розташування паль покращує дотичне зчеплення.

Розуміючи, що це лише частина того, що може запропонувати компанія «СЗБК» вітчизняному будівельному ринку, хотілось би почути кілька порад, якими варто користуватись під час вибору рішення для гідроізоляції.
Вибрати якісні будівельні суміші не так уже й складно. Під час вибору варто пам’ятати про те, що кожна суміш має своє призначення. Сучасний ринок будівельних матеріалів представлений неймовірною кількістю будівельних сумішей різного призначення і різних цінових категорій. Усі ці ремонтні суміші можна класифікувати за їхнім призначенням.
Звичайно, ремонт і захист бетону — непросте завдання, тож важливо розуміти, яку технологію і матеріали краще використовувати в тому чи іншому випадку. Характер руйнувань і стратегію відновлення визначають також і умови експлуатації об’єкта — залежно від того, наскільки агресивним є середовище експлуатації, якими є атмосферні впливи і механічні навантаження, обирають ремонтні суміші, що оптимально підходять. Наприклад, вибір сумішей для ремонту бетону залежить від кількох параметрів: від типу пошкодження, дефекту поверхні, а також від умов експлуатації.
Це лише невелика частина із численних прикладів рішень, які ми можемо запропонувати для будівництва і ремонту захисних споруд, промислових потужностей та цивільної інфраструктури. Наші продукти базуються на передових технологіях та відповідають найвищим стандартам якості та екологічної безпеки. Ми прагнемо не лише забезпечити ефективний захист споруд, а й сприяти сталому розвитку будівельної галузі в Україні.
Завершуючи, хочу підкреслити, що вибір правильних технологій та матеріалів є вирішальним чинником для успішного захисту будівельних конструкцій. Команда ТОВ «НВО «Системи захисту будівельних конструкцій» готова допомогти вам у цьому завданні, надаючи найефективніші та інноваційні рішення.
34654654

Список Інтерв'ю