Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Кабміну доручили з'ясувати, як українці забезпечені житлом

Opera Снимок 2021 09 23 124926 nerukhomi.uaУряду доручили провести комплексний аналіз забезпечення українців житлом у різних містах та областях нашої країни.

Відповідний проєкт постанови №5251 підтримали 343 народних депутата під час пленарного засідання Верховної Ради у середу, 22 вересня.

Як наголошується в пояснювальній записці, документ спрямований на реалізацію прав українців на житло, відповідно до статей Конституції та Житлового кодексу. Кабмін має з'ясувати, скільки громадян перебуває у чергах на отримання пільгового житла, скільки коштів необхідно на забезпечення нужденних житлом з урахуванням його середньої вартості в тій чи іншій області.

Також влада має з'ясувати терміни, динаміку черг на житло з 1991 року і статистику тих, хто таке житло отримав за 10 років.

За результатами цього аналізу мають розробити програму забезпечення реалізації права громадян на житло. Кабінет міністрів протягом трьох місяців має проінформувати Раду про результати проведеного аналізу.

Варто також підкреслити, що на сьогоднішній день Україна живе за Житловим кодексом часів Радянського Союзу. Тому низка народних депутатів закликали провести дерадянізацію документа і розробити відповідний проєкт. Віцеспікер Руслан Стефанчук ідею підтримав.

Джерело: nerukhomi