Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Міністерство відновлення ініціює експертні консультації щодо містобудівної реформи

347415931 1411567789666114 4430471580053947530 nМіністерство відновлення запрошує представників самоврядних організацій та інших зацікавлених сторін до участі у консультаціях щодо імплементації реформи містобудування.

 

Навколо законопроєкту відбувається багато дискусій, що лише підкреслює його ключове значення для місцевої влади, бізнес-середовища та суспільства загалом. Саме тому виникла необхідність перевести дискусію навколо реформи на рівень фахового обговорення.
Законопроєкт №5655 передбачає розробку понад 50 підзаконних нормативно-правових актів, за які відповідає Міністерство відновлення. Зокрема, йдеться про такі питання як здійснення моніторингу забудови, державного містобудівного нагляду, діяльність Містобудівної палати, органів містобудівного контролю виконавчих органів місцевих рад, визначення мінімального розміру суми страхування відповідальності для осіб приватного контролю тощо.
Мета консультацій — зібрати пропозиції усіх зацікавлених сторін для напрацювання спільного бачення підзаконних актів у рамках реформи з урахування викликів, спричинених повномасштабним вторгненням.
У фокусі — пошук кращих рішень для інклюзивості та прозорості процесу відновлення України. Пропоновані теми для консультацій:
◾️ Роль ОМС та громадськості у містобудуванні: відбудова згідно з принципами Європейської Хартії місцевого самоврядування
◾️ Демонополізація галузі: державний нагляд, містобудівний контроль, моніторинг забудови. Приватні органи містобудівного контролю
◾️ Забезпечення прозорості відбудови: цифровізація та автоматизація процесів у містобудуванні
◾️ Антикорупційні запобіжники: протидія самочинному будівництву та захист культурної спадщини
◾️ Перезавантаження процесів та відповідальності учасників відбудови (архітекторів, замовників будівництва, девелоперів, підрядників та інших).
📌 Перша із запланованих консультацій на тему «Роль ОМС та громадськості у містобудуванні: відбудова згідно з принципами Європейської Хартії місцевого самоврядування» відбудеться 6 червня 2023 року о 14:00.
📌 Для участі у обговорення необхідно заповнити форму за посиланням: https://cutt.ly/1wwr9GLs
Під час заповнення форми прохання надсилати свої пропозиції щодо тих питань, які є найбільш цікавими для вас. Попередні пропозиції учасників буде враховано під час формування порядку денного зустрічей.
 
Джерело: facebook