Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Норвезька рада у справах біженців готова надати комплекти для відбудови житла на деокупованих територіях

норвезька рада 1Норвезька рада у справах біженців (NRC) надасть ремонтні комплекти для відбудови житла на деокупованих територіях, а також генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції, павербанки і комп’ютерну техніку.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт Мінреінтеграції, про це йшлося на зустрічі віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук із делегацією організації, яку очолив генеральний секретар NRC Ян Еґеланн.

«Як відомо, наразі в Україні деокуповано 963 населені пункти. Норвезька сторона пообіцяла надати туди ремонтні комплекти для відновлення житла, генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції, павербанки та комп’ютерну техніку для навчання дітей онлайн. А також облаштувати пункти обігріву й забезпечити ці території терміналами супутникового інтернету Starlink», — зазначено в повідомленні.

Крім того, людям зі звільнених населених пунктів та евакуйованим особам заплановано виплату разової грошової допомоги.

Говорили також про необхідність створення належних умов у місцях тимчасового проживання ВПО по всій Україні для успішного проходження осінньо-зимового періоду 2023-2024 рр. Для підтримки ВПО у зимовий період облаштовують місця тимчасового проживання і виконують необхідні ремонтні роботи. Внутрішньо переміщені особи отримають теплі ковдри, генератори, обладнання для обігріву, зарядні станції тощо.

Під час зустрічі також обговорювали участь NRC у реалізації програми «Прихисток».

Як наголосив Еґеланн, Норвезька рада у справах біженців і надалі докладатиме зусиль із гуманітарної підтримки українців, які постраждали від війни.

На зустрічі були присутні керівники NRC в Україні, а також у Центральній та Східній Європі.