Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

USAID допомагає Агентству відновлення захищати енергообʼєкти

захищаємо енергетику разомБудівництво захисних споруд для обʼєктів енергетики – один із пріоритетів Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури. Роботи здійснюються над трьома рівнями захисту.

У межах проєкту енергетичної безпеки, що фінансується Урядом Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) Агентство відновлення отримає 20 тисяч тонн металу для будівництва споруд другого рівня захисту. Це захист від дронів та шахедів.

Уже з березня поточного року навколо основної мережі Укренерго зводяться бетонні конструкції. 

Загалом до другого рівня захисту належать 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях. 

Проєкт із забезпечення будівництва металом реалізує компанія Tetra Tech ES, яка є підрядником USAID у рамках підписаного раніше меморандуму про взаєморозуміння.

Компанія закуповує метал в українського виробника, а вже із виробництва він транспортується на будівництво. Першу партію вже застосовують на будівництві

«Відсоток арматури у проєкті – один із найбільших за обсягом і вартістю. Отримуємо метал як благодійну допомогу. Це важливий внесок у захист енергетичної інфраструктури України та швидкого будівництва захисних споруд. 

Зараз відбувається доставка першої партії металу. На сьогодні отримали близько 5 тисяч тонн арматури, яку вже використовують при спорудженні антидронових захисних споруд у західних, центральних та південних регіонах», – прокоментувала заступниця голови Агентства відновлення Валерія Іванова. 

Рішення про захист енергетичних обʼєктів було прийнято Урядом та Генеральним Штабом ЗСУ. 

Агентство відновлення працює спільно з Укренерго, яке формує завдання на проєктування та будівництво. 

Усі проєктні рішення узгоджуються з Генеральним Штабом ЗСУ та ДСНС. 

Під час проєктування використовуються вихідні дані від Генштабу, настанова для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих фахівців під час проходження навчання у Великій Британії за нормативами та стандартами Великої Британії та США.

Джерело: Агентство відновлення.