Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Три країни ЄС нададуть понад 20 млн євро на енергоефективні проєкти відновлення в Україні

енергоефективністьШвеція, Норвегія та Фінляндія оголосили про виділення 21,5 млн євро внесків до фонду Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P). Кошти будуть спрямовані на підтримку критично важливої муніципальної інфраструктури та екологічних інвестицій в Україні.

Про це у Фейсбуці повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

«Під час 13-ї Асамблеї донорів Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P) було оголошено про нові внески на підтримку критично важливої муніципальної інфраструктури та екологічних інвестицій в Україні. Нові внески зробили одразу три країни: 18,1 млн євро від Швеції; 2,6 млн євро від Норвегії; 800 тис. євро від Фінляндії», — зазначено в повідомленні.

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Бутенко розповів, що з початку повномасштабного вторгнення E5P є одним із ключових фінансових інструментів для підтримки відновлення та модернізації критично важливої інфраструктури України.

«Енергоефективність у відновленні таких об’єктів важлива для того, щоб наблизити їх до європейських стандартів і забезпечити більш ощадливе використання енергії», — наголосив Олександр Бутенко.

За 13 років діяльності E5P реалізовано десятки проєктів у сферах тепло-/водопостачання, водовідведення та управління відходами. Зараз у межах фонду в Україні акумульовано 210 млн євро.

E5P — це мультидонорський фонд для заохочення інвестицій в енергоефективні та екологічні проєкти в регіоні Східного партнерства. Фонд поєднує внески від ЄС та групи з 24 країн, у тому числі ті, які підтримує фонд. Внески використовуються як гранти для підтримки проєктів у муніципальному секторі. Розподіл грантів є гнучким і визнає пріоритети кожної країни-одержувача із загальною метою зменшення використання енергії, забруднення та викидів парникових газів.

Ще нове на сайті: