Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

У Міністерстві відновлення відбулося перше засідання Робочої групи "Команда підтримки громад"

засідання мінвідновленняУ Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України відбулося перше засідання Робочої групи "Команда підтримки громад" (Communities Support Team) під головуванням заступниці Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександри Азархіної та за участі представників ініціатив, програм та проєктів, залучених до відбудови на місцевому рівні.

Основне завдання робочої групи — обʼєднати зусилля всіх партнерів із розвитку та Міністерства завдяки напрацюванню спільних рішень, синхронізації заходів відновлення та визначенню першочергових потреб. Цей майданчик відкритий для всіх ініціатив, проєктів та програм, які працюють чи планують роботу на місцевому рівні.

Фокусом першої зустрічі стала розробка планувальних документів на місцевому рівні.

"Ми зібрали інформацію про 186 випадків надання різними ініціативами та програмами підтримки громадам з розробки планувальних документів, серед яких Стратегії розвитку територіальних громад, Плани відновлення та Програми комплексного відновлення. За даними партнерів, у 2024 році цей список буде розширено до понад 300", — зазначила Олександра Азархіна.

Також на першому засіданні було презентовано Посібник із залучення громад до участі в проєктах відновлення, розроблений за підтримки ініціативи Community-Led Inclusive Recovery проєкту SURGe Project. Завдання посібника — напрацювання загальних рекомендацій до відбору територіальних громад та визначення пріоритетів для співпраці. Він може стати корисним як для вже наявних проєктів та ініціатив, так і для тих, які тільки розгортають свою роботу в Україні.

Згідно з дорожньою картою робочої групи у найближчі 4 місяці планується проведення 7 зустрічей Команди підтримки громад, які будуть присвячені стійкості, координації принципів відбору, оновленню бачення спроможності, розвитку планувальних документів, впровадженню цифрових інструментів, залученню інвестицій та розбудови системи протидії корупції на місцевому рівні.

До участі в засіданнях робочої групи запрошуються проєкти, ініціативи та програми партнерів з розвитку, які працюють над відновленням та розвитком спроможності територіальних громад. З відповідними пропозиціями можна звертатися до Секретаріату робочої групи на електронну адресу:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Джерело: Мінвідновлення.