Через повномасштабне вторгнення росії в Україні та значні руйнування, і пов'язаний з цим комплекс проблем, затребуваними будуть технології швидкого будівництва, які потребують мінімальної кількості робітників.
Таку думку висловив директор Rauta Андрій Озейчук у коментарі "Інтерфакс-Україна", пише РrofВuild.
За даними експерта, загальні втрати становлять понад $150 млрд: найбільших збитків зазнав житловий фонд ($56 млрд), інфраструктура ($37 млрд) і промисловість ($12 млрд).
У центрі, на півночі та сході України зріс попит на послуги з відновлення зруйнованих будівель і споруд. Сегментом будівництва, який найшвидше зростає, є відновлення інфраструктури, насамперед мостів та об'єктів соціального призначення, за рахунок бюджетних і донорських коштів.
"У відповідь на загрози воєнного часу з'явився новий сегмент ринку будівельних конструкцій - модульні залізобетонні укриття, призначені для захисту людей під час повітряних тривог, артилерійських обстрілів", - розповів Андрій Озерчук.
Водночас суттєво змінилася логістика, адже постачальники будівельних матеріалів, які раніше завозили продукцію з Росії та Білорусі, змушені переорієнтуватися на постачання товарів із країн ЄС і Туреччини. Ускладнило логістику закриття українських портів, блокування польськими та словацькими перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.
Ще одна проблема ринку - кадри: за час повномасштабного вторгнення скорочення чисельності працездатного населення України становить близько 35%.
Експерт прогнозує, що у зв'язку з усім комплексом проблем затребуваними будуть технології швидкого будівництва, які потребують мінімальної кількості робітників.
"Наприклад, для зведення будівель із сендвіч-панелей необхідна в рази менша кількість фахівців, ніж для будівництва зі штучних матеріалів", - вважає Андрій Озейчук.