Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Дефіцит підрядних будівельних організацій ускладнить відновлення об’єктів інфраструктури

demolition of concrete apartment building with hyd 2022 02 07 10 53 35 utc 1В Україні спостерігається зростання нестачі підрядних будівельних організацій, що може ускладнити відновлення об’єктів інфраструктури, зокрема на периферії.

Таку думку висловив Андрій Яндюк, координатор будівельних проєктів GIZ Ukraine, пише РrofВuild з посиланням на ЕП. 


“Наш досвід реалізації проєктів, які фінансуються урядами Німеччини і ЄС в Україні, свідчить про зростання нестачі підрядних будівельних організацій. Це може ускладнити відновлення об’єктів інфраструктури, зокрема на периферії, коли міжнародні організації будуть активніше допомагати Україні. Втім, я переконаний, що для локальних компаній тут існує більше можливостей, ніж обмежень”, — сказав він.


Експерт додав, що для GIZ Ukraine пошук підрядних будівельних організацій для виконання робіт у громадах, близьких до кордону з країною-агресором, деокупованих областей і прифронтових регіонах, досить складний, а результат — не завжди позитивний.


“Компанії є, але їх небагато. Йдеться саме про місцеві середні та малі компанії, які здатні реалізовувати відповідні проєкти, працюючи з донорами міжнародної допомоги,” — уточнив Андрій Яндюк.


Наприклад, при розгляді виконавців будівельних робіт на невеликих об’єктах соціальної інфраструктури Миколаївщини, Одещини, Сумщини, Полтавщини, найчастіше такі підряди переходять до компаній з Києва, Дніпра чи Львова. Найчастіше, місцеві компанії зорієнтовані на місцеві бюджети.


За словами експерта, кількість компаній з інших областей, які готові працювати на невеликих і середніх регіональних об’єктах, також обмежена. Але вартість їх послуг — вища через врахування значної логістичної складової.


“Все це не сприяє продуманому та системному процесу відновлення, відбудови та модернізації України. Особливо це стосується проєктів у віддалених селах та містечках, яким децентралізація дала друге дихання”, — переконаний він
Пан Андрій зауважив, що дефіцит компаній, які готові застосовувати міжнародні будівельні стандарти, призводить до проблем з плануванням та реалізацією проєктів.


Водночас, повоєнна відбудова, яка відбуватиметься за рахунок коштів різних фондів та програм технічної підтримки є новою нішею можливостей.


“Упродовж останніх 10 років в будівельній галузі відбулося багато змін. З’явилися нові стандарти, підходи, принципи. Реалії повномасштабної війни вимагають від сучасних будівель рішень у питаннях безпеки, енергонезалежності тощо. Разом з тим головна задача залишається незмінною – покращити якість надання послуг та зменшити витрати на утримання”, — підсумував Андрій Яндюк.

Ще нове на сайті: