Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

За роки великої війни будівельна галузь втратила 100 тисяч працівників

14 669За останні два роки будівельна галузь втратила 100 тисяч працівників, а загалом кількість офіційно працевлаштованих скоротилась на 1,5 млн людей.

Такі дані надав Олексій Мірошниченко, президент Конфедерації роботодавців України в етері Українського радіо, пише ProfBuild.


«Люди не хочуть офіційно працевлаштовуватись, оскільки знають, що офіційне працевлаштування – це питання військового обліку. Ці дії спонукають до переходу економіки в тінь. За нашими оцінками, приблизно 1,5 мільйона людей за останні півтора року звільнилися з офіційного ринку праці. Вони нікуди не ділись, вони не виїхали, вони перейшли в іншу категорію, фактично уникають офіційного обліку. І стосовно цієї категорії слід посилити заходи», – зазначив він.


На думку пана Олексія, держава має спрямувати зусилля на пошук можливостей залучення людей з тіньового ринку, а не йти по найпростішому шляху і збільшувати тиск на підприємства, які офіційно працюєють і платять податки.


«Уряд і парламент, обговорюючи питання бронювання працівників, дискутують про різні цілі. Уряд заявляє про необхідність максимально зберегти економіку, щоб підприємства працювали. Парламент розглядає підприємства, які хочуть забронювати працівників, як джерело наповнення бюджету. Потрібно знайти золоту середину», – вважає Олексій Мірошниченко.


Він переконаний, що у разі ухвалення парламентом норми про бронювання працівників з доходом вище середньої зарплати, дефіцит кадрів стане ще більшим у галузях, де доходи традиційно невисокі. Наприклад, 78% працівників будівельної галузі отримують заробітну плату нижче 15 тис грн – це менше середньої зарплати, яка становить близько 17 тис грн.


«Якщо бронювати працівників залежно від рівня заробітної плати, то підприємства будівельної галузі не зможуть зберегти працівників на будмайданчиках. Потрібно шукати компроміс. Дуже мало розглядають як критерій бронювання кваліфікацію працівників і їх важливість на підприємстві. Є спеціалісти, без яких підприємство просто зупиниться, якщо у компанії не буде коштів на бронювання», – пояснив президент Конфедерації роботодавців України.


За даними Конфедерації роботодавців України, 10,1 млн офіційно працевлаштованих людей в Україні утримують мобілізованих і Збройні Сили, а також 10,5 млн пенсіонерів і 2,7 млн людей з інвалідністю.

Ще нове на сайті: