Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

На засіданні Комітету КБУ розглянули нагальні питання будівельної галузі

434402656 825681029578264 3179330957561824592 nПоточні виклики та процес пошуку можливостей для збільшення обсягів виробництва і залучення до цього процесу компаній-членів КБУ, зокрема, до будівництва фортифікаційних споруд.

Ці та інші питання було піднято 25 березня на засіданні Комітету КБУ з питань будівельної продукції під головуванням Сергія Пилипенка, заступника Голови Ради директорів КБУ, Голови Комітету КБУ з питань будівельної продукції, генерального директора ПБГ “Ковальська”, члена Ради директорів КБУ, пише РrofВuild.


За словами Олега Вариводи, представник Офісу Президента України, для ефективного залучення виробників будівельних матеріалів і підрядних компаній до будівництва фортифікаційних споруд важливо мати розуміння обсягів потреб.


“Синергія держави і суспільства дає найвищий ефект. Це дозволить створювати фортифікації більш системно.

Роботи буде багато, робота буде більш системною. Ми хочемо залучити якнайбільше виробників», — зазначив він.


Під час засідання Дмитро Коритько, директор ТОВ “ЮКАТ-3Д”, член КБУ, проінформував про застосування 3D друку бетоном. Він описав перспективи використання технології та зміни, що відбулися в державному регулюванні цієї сфери. Зокрема, пан Дмитро навів ряд проблем, які можна вирішити з використанням 3D друку. Також він представив можливості використання такої технології для створення захисних споруд. Окремо було обговорено проблеми відсутності стандартизації будівництва об'єктів, створених за технологією 3D друку бетону та можливість використання нормативів на основі EN (європейських норм).


На необхідність розробки технічних умов і проведення сертифікації для більш широкого використання технології 3D друку бетону звернув увагу Андрій Скрипник, в.о. директора “Українського науково-дослідного і проектно-конструкторського інституту будівельних матеріалів та виробів”, член КБУ.


“Потрібно розробити технологічні карти, можливо, альбоми технологічних рішень, і далі вийти на кошторисні нормативи. Тоді проєктувальник відкриє ABK і зможе запроєктувати вашу конструкцію. Інакше, це будуть одиничні проєкти. Необхідно знати характеристики матеріалів. За цією технологією майбутнє, але потрібно прикласти трошки зусиль”, — переконаний пан Андрій.


Практичним досвідом, напрацюваннями та здобутками імплементації положень 305 Регламенту ЄС поділилася Вікторія Співак, керівниця Інноваційно-технологічного центру ПБГ “Ковальська”, членкиня Ради директорів КБУ.

Вона описала як проводиться переформатування сфери акредитації з урахуванням груп продукції, валідація методик з європейських стандартів EN, координація міжлабораторних випробувань та співпраця з державними органами оцінки відповідності.


“Ми почали з оновлення матеріально-технічної бази, тому що згідно з методикою випробування по EN дуже багато змін в самому обладнанні”, — додала пані Вікторія.


“Я думаю, що як виробники, ми максимально зацікавлені в цьому. Тому що це не дасть можливості товару неналежної якості потрапляти на ринок. А для споживачів це гарантія, що продукція, яку вони отримають, має чіткі та зрозумілі параметри якості. А органи і системи зможуть проконтролювати це все, і або обмежувати, або вилучати з обігу неякісну продукцію”, — додав Сергій Пилипенко.


Також він розглянув проблему кадрового дефіциту і перспективи бронювання працівників будівельної сфери як стратегічної галузі.


За результатами обговорення під час засідання Комітету було вирішено підготувати звернення КБУ до Кабінету Міністрів України щодо визначення будівельної сфери як стратегічної галузі.


Керівник проектів ТПК, член Ради директорів КБУ Вадим Любарський представив пропозиції до змін ДБН 1.1.7:2016 “Пожежна безпека об’єктів будівництва” для забезпечення пожежної безпеки об’єктів з врахуванням ризиків війни.

Зокрема, він висловив пропозицію зобов’язати виробників матеріалів та огороджувальних конструкцій проводити обов’язкове випробування на показник реакції на вогонь та змінити норми мінімальних значень класу вогнестійкості огороджувальних конструкцій.

Ще нове на сайті: