Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

"Київміськбуд" готує поетапне розморожування проєктів

lljqny OWZTaХолдингова компанія "Київміськбуд" виконала аналіз проєктів, і за умови затвердження Київрадою механізмів і джерел фінансування, починаючи з третього кварталу 2024 року, можливе їх поетапне розморожування.

Про це повідомив голова правління — президент ХК "Київміськбуд" Василь Олійник, пише РrofВuild з посиланням на повідомлення Інтерфакс. 


"За останні півтора місяця було оглянуто всі будівельні адреси — 25, загальним складом понад 120 будинків, проаналізувати стан справ у компанії та спільно з командою визначити напрями, за якими плануємо рухатися, щоб стабілізувати "Київміськбуд". Було виконано фізичні обміри всіх обсягів робіт, що дає можливість планування. Перед нами стоять завдання-виклики, серед яких пріоритетним є пошук джерел фінансування", — повідомив він.


За словами пана Василя, реальний план стабілізації "Київміськбуду" залежатиме від обсягу залучених коштів.


Він уточнив, що прораховуються кілька варіантів. Зокрема, співпраця з комунальним підприємством "Житло-інвест", яке може придбати певну кількість квартир під програму "Оренда з викупом". Згідно з аналізом, наявний обсяг квартир у добудованих об'єктах дає змогу залучити близько 500 млн грн.


Крім того, пропонується передати місту кілька добудованих і введених в експлуатацію дитсадків. За словами Василя Олійника, оскільки вони будувалися раніше, ці будівлі потрібно адаптувати під підвищені вимоги безпеки. Якщо місто погодиться викупити ці дитсадки після дообладнання сховищ, це зможе дати "Київміськбуду" ще 200-300 млн грн на добудову об'єктів.


Водночас 700-800 млн грн вистачить тільки на перезапуск кількох майданчиків. Для повноцінного розморожування об'єктів потрібно близько 2 млрд грн на рік, а загалом — близько 4 млрд грн у 2024-2025 рр.


Також ведуться переговори з державними банками Укргазбанком і Сенсом щодо кредитування під державні гарантії та заставне майно. Ключовим може стати збільшення статутного капіталу "Київміськбуду".


Кожен місяць простою коштує компанії близько 10 млн грн (стабілізація об'єктів, податки тощо).


За умови акумуляції необхідного фінансування поетапний, починаючи з п'яти, запуск усіх об'єктів можливий із літа 2024 року.


Нагадаємо, через війну компанія «Київміськбуд» зупиняла будівництво і повноцінно його не відновила.


Роботи на окремих об’єктах проводили до кінця 2023 року (ЖК «Урлівський-1» та «Урлівський-2», ЖК «Абрикосовий», ЖК Mirax, ЖК Twin House), повідомили в пресслужбі компанії.


У лютому 2024 року наглядова рада ПрАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд» призначила на посаду голови правління – президента компанії Василя Олійника.


Своїм першочерговим завданням він бачить розробку спільно з Наглядовою радою плану відновлення роботи компанії і перезапуск будівництва об’єктів.

Ще нове на сайті: