Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

У Києві відбувся черговий Recovery Construction Forum Ukraine

436221076 836197428526624 6052677073645756611 nRecovery construction forum Ukraine, який об’єднав представників влади і будівельну спільноту для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо відбудови України, відбувся у Києві 11 квітня. Форум відвідали представники громад, будівельного бізнесу, архітектори та студенти будівельних спеціальностей — усього понад дві тисячі осіб, пише РrofВuild. 

 

 

На заході розглядалися теми державної політики відбудови України та труднощі, які виникають у будівельного бізнесу в умовах сьогодення, попиту в умовах великої кількості руйнувань та інші.

 


Перший блок програми був присвячений державній політиці відбудови України. Відкрив його Лев Парцхаладзе, президент Конфедерації будівельників України. Він представив ініціативу КБУ щодо необхідності розробки типових проєктів об’єктів соціальної інфраструктури, адже проєкти, готові до реалізації, дозволять відбудувати зруйноване швидше та якісніше.


«Ми повинні підготуватися. Проєкти, готові до реалізації дозволять

 відбудувати зруйноване швидше та якісніше», — зазначив Лев Парцхаладзе.

437541452 859608372846594 8594488065269587320 n


Тема Заступниці міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Наталії Козловської стосувалася поточних пріоритетів відновлення громад та інфраструктури, інструментів і ресурсів, які надаються громадам для їх участі у процесі відновлення. Окрему увагу вона приділила ефективній координації між різними відомствами та місцевими органами влади у процесі відбудови.


«Якщо щось відбувається, то лише завдяки симбіозу держави та ринку», – додала замміністра.


Заступниця голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури України Валерія Іванова розповіла про зони відповідальності Агентства, в які входять великі інфраструктурні об’єкти, транспортна інфраструктура та логістика. А ще – контрольно-пропускні пункти перетину кордону, прифронтова інфраструктура, відновлення пошкоджених та зруйнованих міст і сіл, житла та соцінфраструктури. Вона розповіла про впровадження моніторингу і аналізу закупівель: «Ми верифікуємо з експертами тендерну документацію на відсутність дискримінаційних критеріїв. Також оцінюємо ефективність закупівель, аналізуємо кошториси, покращуємо підходи», – розповіла пані Валерія.


Про механізми забезпечення прозорості роботи ДІАМ і в якому напрямку вони розвиватимуться розповів Олександр Новицький, Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ), розповів, які є. Зокрема, він відзначив роль автоматизації процесів отримання дозвільної документації для прозорості. Так, за минулий рік збільшилася кількість звернень за об'єктами класом наслідків СС2 та СС3.


«Для нас будівельник — це бізнесмен, який створює додану вартість. Ми стоїмо, як і від першого дня існування,

 чітко і впевнено на нульовій толерантності до корупції», — запевнив пан Олександр.

На важливості доступності простору для усіх українців наголосив Валерій Сушкевич, Голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України.


Голова правління «Укрфінжитло» Євген Мецгер відзвітував про дієвість програми єОселя, зауваживши, що цього року до кредитування доєдналися ще чотири банки, 2 553 родини вже одержали житло, а 70 українців придбали приватні будинки. У фокусі програми — вимушено переміщені особи.

 

434910177 859607116180053 778795695843550689 n

Також він представив нововведення у програмі єВідновлення, які незабаром стануть доступними. Це — сертифікат, як перший внесок за іпотекою, можливість купити краще і більше житло, зручна інтеграція програми в застосунку Дія.


Зокрема, засновник «Креатор-Буд» Ігор Гуда додав, що сьогодні дієвим інструментом є саме малоповерхове будівництво, що здійснюється швидко (процес зведення, підключення до єОселя та реалізація). Наразі компанія бере активну участь у відбудові та відновленні, зокрема, забезпечуючи житлом військових.


Логісти бригади «Буревій» Віталій Бойко та Андрій Гарбузюк представили учасникам заходу можливість допомоги військовим через збір FPV-дронів у рамках ініціативи «Крила архітекторів», закликавши присутніх об’єднувати зусилля.


Також у рамках Форуму розглянули можливості підтримки громад і роль бізнес-асоціацій у процесах відбудови.
Заступник голови Ради директорів КБУ, віцепрезидент Асоціації українських банків, голова правління «Глобус Банк» та фінансовий експерт Сергій Мамедов звернув увагу, що в другій половині 2023 року кредитні портфелі банків зросли на 35 млрд гривень

 або на 16% від зростання ВВП.


На думку ж президента УСПП Анатолія Кінаха сьогодні найболючішим питанням для бізнесу залишається доступ до ресурсів через масштаби руйнувань.


Також спікери обговорили труднощі, з яким стикається бізнес в умовах війни, зокрема, представники будівельного бізнесу розповіли, як змінився попит в умовах великої кількості руйнувань.
Так, менеджер з маркетингу «Вюрт-Україна» Віктор Жинжер, зауважив, що почастішали проєкти посилення фундаментної частини після ракетного удару, нарощування існуючої монолітної плити за допомогою технології «постармування» (post-REBAR).


Комерційний директор «Капарол Україна» Андрій Король представив досвід компанії у тех

нічному підборі рішень, документальному оформленні та повному технічному супроводі нових об’єктів будівництва ключових гравців ринку України. А комерційний директор компанії Kvertus Сергій Скорик проінформував про останні досягнення у захисті від дронів. Наразі їхня компанія здатна виготовляти тисячі пристроїв на місяць та має унікальний бойовий досвід протидії ворожим дронам.


Під час дискусійного обговорення «Відбудова громад: можливості, планування та інновації» громади представили власний досвід відбудови та роботи з міжнародними фондами для залучення коштів, основні потреби й пріоритети. Обговорили також, з чого варто розпочинати громадам, зокрема, в межах розробки комплексного плану відновлення.


У свою чергу, представники фондів та міжнародних організацій розповіли, яку підтримку надають вони громадам, зауваживши, що пошук коштів часто викликає труднощі, адже для виділення фінансування потрібно представити готовий проєкт, а це також додаткові ресурси.
Також експерти взяли участь у дискусійній панелі присвяченій технічному регулюванню та стандартам відбудови. Вони розглянули тренди та інновації, які є можливими і перспективними для використання у відб

удові та корисними для громад.


Так, під час форуму директор ДП “Національний інститут розвитку інфраструктури” Артем Безуглий розповів як прискорити впровадження інновацій в будівництво. Важливим, на його думку, є використання активної комунікації, створення адекватної нормативної бази для впровадження інновацій (будівельні норми, гармонізація EN тощо), удосконалення системи ціноутворення в будівництві, науково-технічний супровід на етапі проєктування та виконання будробіт.


Під час обговорення сучасного девелопменту представили аналітику та актуальну статистику нерухомості. Так,

 учасники форуму наголошують, темпи будівництва зменшилися, і це також впливає на терміни експлуатації, а географічний фокус змістився на західні регіони. Також зараз збільшується попит на складські приміщення, і девелопери поступово розширюють цей ринок.

 

Архітектори презентували власні кейси готові до реалізації та досвід втілення проєктів відновлення. Так, голова комітету КБУ з питань нормативної та законопроєктної діяльності, юрист у сфері будівництва та нерухомості, керівниця Sempra Law Ольга Сидорчук та головний архітектор Ірпеня Михайло Сапон представили практичний кейс покрокової відбудови: з моменту одержання містобудівних умов і до отримання дозволу на будівництво.


Під час Recovery Construction Forum Ukraine також розіграли чотири сертифікати загальною сумою 1 мільйон

437503560 859608049513293 6975662505536677051 n 1

 

 гривень від Caparol Україна з-поміж територіальних громад. Так, сертифікати по 250 тис. гривень на відбудову одержали Чорнобаївська, Світловодська та Кіптівська громади, й одна громада на Київщині — Бородянська.


організаторами форуму виступили Конфедерація будівельників України КБУ та Міжнародний виставковий оператор Premier Expo Ukraine, інформаційним партнером на рівні з іншими стала «КиївВлада». Стратегічні партнери форуму – Caparol Україна, Würth – Ukraine, Kvertus, фінансовий партнер: Глобус Банк. Також партнерами є EURO Forwarding, Penetron Україна, Укрекспертиза Груп, Євробуд, Egis in Ukraine, ПБФ ГРУП.


Галузеві партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад, Асоціація малих міст України, Всеукраїнська асоціація громад, ГО «Клуб мерів», Американська торговельна палата в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine), European Business Association, Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ), Український союз промисловців і підприємців, ICC Ukraine, Асоціація «Укрцемент», Асоціація Інженерів-Консультантів України (AECU), Міждержавна гільдія інженерів-консультантів, CBRE Ukraine.

 

Посилання на фото

Ще нове на сайті: