Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

На Південноукраїнській АЕС починаються підготовчі роботи з будівництва нових енергоблоків

4e08dc2fb5a27d48 840x441"Енергоатом" розпочинає підготовчі роботи з будівництва двох енергоблоків на Південноукраїнській атомній електростанції Миколаївської області.

Наразі на станції експлуатують три енергоблоки загальною потужністю 3000 мегаватів.Про це повідомив виконувач обов'язків голови правління акціонерного товариства "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін, пише РrofВuild з посиланням на Рубрика.


Зі слів посадовця, енергоблоки №4 та №5 побудують за технологією АР1000 компанії Westinghouse."Враховуючи нагальні потреби України в сучасній надійній генерації та тривалий цикл будівництва, ми повинні розпочати цей процес уже сьогодні, здійснити інженерно-вишукувальні та передпроєктні роботи, провести необхідні розрахунки тощо. Нагадаю, що згідно з Енергетичною стратегією України до 2050 року нам потрібно мати 24 ГВт атомних потужностей", – заявив Петро Котін.


Зазначені підготовчі роботи та всі видатки на будівництво нових атомних енергоблоків здійснюються за рахунок коштів "Енергоатома". Кошти державного та місцевих бюджетів, а також кошти чи обладнання, що спрямовуються для відновлення вітчизняної енергетичної інфраструктури, яка постраждала внаслідок російських обстрілів, Енергоатомом не використовуються. Варто зазначити, що "Енергоатом" і Westinghouse домовились про будівництво в Україні девʼяти нових енергоблоків за технологією АР1000. У квітні 2024 року на Хмельницькій АЕС було закладено перший куб бетону інфраструктури енергоблока № 5.

Ще нове на сайті: