Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

КБУ спільно з ДІАМ обговорили Електронний журнал авторського нагляду

15krugl2Конфедерація будівельників України спільно з Державною інспекцією архітектури та містобудування України (ДІАМ) провела засідання круглого столу на тему: «Електронний журнал авторського нагляду: спрощення процедури прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів».


Учасники обговорили, зокрема, постанову Кабміну «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 11липня 2007 р. №903 і від 23 червня 2021 р. № 681».
«Цей проєкт дозволить не тільки бізнесу зекономити час і кошти, але й інвесторам, тим, хто купуватиме збудовані квадратні метри — отримати їх швидше. Це ті реформи, які дійсно потрібні бізнесу і ринку»,— зазначив президент КБУ Лев Парцхаладзе.
Голова ДІАМ Олександр Новицький презентував Електронний журнал авторського нагляду, де роз’яснив основну мету даного проєкту: запровадження електронних витягів із журналу авторського нагляду щодо відомостей про відхилення від проєктних рішень та спрощення процедури прийняття в експлуатацію об’єктів.
«Ми прагнемо полегшити життя замовникам, спростивши порядок внесення змін в проєктну документацію щодо окремих видів робіт та обладнання», — наголосив голова ДІАМ.
Виконувач обов’язків Директора департаменту
сервісних послуг ДІАМ Світлана Бабич розповіла про актуальність запровадження спрощеної процедури коригування проєктної документації та сформувала основний перелік причин відмов в експлуатації об’єктів:
- не змонтовані прилади опалення, відсутні теплові завіси;
- не виконання роботи з опорядження приміщень комерційного призначення/квартир;
- не змонтовані газові/електричні котли,газові плити, рушникосушки, електробойлери;
- не змонтоване обладнання кондиціонування, вентиляційне обладнання.
Про технічні аспекти документу проінформував Олександр Гончаренко, проектний менеджер з розробки Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ) проєкту USAAID/UK Aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».
Пан Олександр також висунув пропозиції щодо видів робіт, які допускається виконувати з відхиленнями та навів порядок дій у випадку виявлення відхилень від проектної документації, що невпливають на прийняття в експлуатацію об’єктів закінчених будівництвом:
- проєкт авторизується в ЄДЕССБ;
- в особистому е-кабінеті обирає пункт«відомості про відхилення від проєктної документації, що не впливають на прийняття в експлуатацію»;
- після цього натискає кнопку «ДОДАТИ»;
- проєктант у відповідному полі обирає необхідну проєктну документацію за номером шифру;
- даний документ відображатиметься у пов’язаних документах до ПД для всіх користувачів ЄДЕССБ з правом перегляду проєктної документації;
- після заповнення всіх полів проектант підписує документ за допомогою КЕПа;
- у додаткових полях, поряд з видом робіт, проєктант зазначає опис відхилення;
- у наступному полі обирає із випадного списку відповідний вид робіт/тип обладнання.
Завершив презентацію Олександр Новицький
переліком очікуваних результатів від реалізації проєкту:
- виключення дискреції інспекторів на етапі прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва;
- цифровізація даних, які містяться у паперових журналах авторського нагляду;
- зменшення адміністративного навантаження
на суб'єктів містобудування.
Пропозиції до нормативної бази документу висловив
Віцепрезидент КБУ Анатолій Беркута.
«Враховуючи, що метою є врегулювання цього питання не лише в житловому будівництві, варто розглянути перелік робіт як додаток до майбутньої постанови. Окремого врегулювання потребує питання кошторису, аби надалі не виникло проблем».
Крім того, він порадив команді звернути увагу
на формування термінології проєкту й не поширювати дію змін на будівництво за бюджетні (державні) кошти.
Також експерти висловили прохання про надання аналізу статистикивідмов, аби мати чітке уявлення про цю проблему. Окремо попросили розглянути внесення змін як до авторського нагляду, так і до журналу технічного нагляду.

 

Ще нове на сайті: