Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Коли впаде Пізанська вежа?

piza bashnia1Знаменита вежа в Пізі буде стояти ще мінімум 200 років - так стверджують експерти. Вона навіть може залишитися у майже вертикальному положенні назавжди.

Все це завдяки реставраційному проекту, який вберіг вежу від краху, пише РrofВuild. 


З початку будівництва на нестійкому ґрунті в 1174 році, вежа все сильніше і сильніше нахилялася на південь. Нахил її в одну сторону навіть вплинув на те, як вона була побудована, оскільки її архітектори намагалися "компенсувати" структуру, нахиляючи її на північ, в результаті чого вежа отримала бананоподібну форму.


Кілька необачних будівельних проектів прискорили поступове нахилення Пізанської вежі протягом останніх декількох століть. Таким чином, у 1990 році вона досягла найгострішого кута нахилу в 5,5 градусів. За всіма розрахунками, вежа мала обвалитися, досягнувши кута в 5,44 градуса, але передбачення комп'ютерної моделі не збулися, тож інженери запропонували проєкт її реконструкції.


Відновлювальні роботи стабілізували вежу. З 1999 по 2001 рік інженери розмістили вагу на північній стороні башти, водночас вони позбулися деякої кількості ґрунту під вежею, внаслідок чого вона повільно занурилася назад.
Тепер Пізанська вежа стоїть під нахилом лише 3,99 градуса. Як стверджують інженери вона переживе сильні землетруси та інші непередбачувані катастрофи, і стоятиме так, як мінімум, кілька сотень років.

Ще нове на сайті: