Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Країна на пагорбах: 16 фактів про мікродержаву Сан-Марино

75Сан-Марино, або ж Найсвітліша республіка Сан-Марино — це невеличка країна площею всього 61 кв.км, що розташована на горі Титано в Італії. Чисельність населення становить всього 32 тисячі осіб.


Цікаві факти про Сан-Марино:
● Заснував цю державу християнський каменяр Маринус у 301 році. Назва «Земля Сан Марино» означає «земля святого Марино».
● Первісний уряд країни — «Аренго». Це самоврядна рада, у складі якої були глави кожної з чинних на той момент у державі сімей. У 1243 році на основі цього уряду була заснована посада Капітанів Регентів, що означало спільне керівництво державою.
● У 1292 році папським престолом було підтверджено незалежність країни. Офіційно конституція країни була прийнята 8 жовтня 1600 року.3780533 original
● У цій країні немає виходу до моря, навіть водоймищ як таких всередині країни нема. На кордоні протікає однойменна річка Сан-Марино та всередині держави протікає ще одна річка під назвою Ауса. В місті Аквавіва існує джерело, яке є одним із джерел постачання питної води до інших міст країни.
● Області Сан-Марино називаються «кастеллі», що в перекладі означає «укріплення», «вежі».
● Три найдавніші фортеці — фортеця Гуаіта, фортеця Честа та фортеця Монтале.
Фортеця Гуаіта довгий час слугувала в’язницею в країні. Побудована вона на краю скелі.
Фортеця Честа існує зараз як музей Старовинної зброї. В перекладі з італійської означає друга вежа.
Фортеця Монтале перекладається як третя вежа. Дана фортеця була сигнальною вежею для захисту від війська замка Фйорентіно, проте після приєднання цього замку до території країни фортеця втратила свою основну роль. Нині вхід до неї обмежений.
Всі три фортеці зображені на гербі та прапорі, також вони є символом свободи країни, а їх зображення карбуються на сан-маринських монетах.
● Складається Сан-Марино з міст-комун Аккуавіви, Борго-Маджори, Доманьяни, Кьеcануови, Монтеджардіни, Серравалли, Фаетани, Фьорентіни й однойменної столиці — Сан-Марино.
● Вулиці міста Сан-Марино тягнуться не вшир і вдалину, а вгору.
● Жителі Сан-Марино вважають себе санмаринцями і дуже пишаються своєю державою та її історією. При знайомстві санмаринці зазвичай говорять своє ім’я, а також свою професію та посаду на роботі.
● Сан-Марино є туристичним країною. В середньому за рік її відвідують близько 3 мільйонів туристів. Відвідувачів в Сан-Марино приваблює «дух середньовіччя».
● Країна є однією із найбагатших країн за рівнем ВВП через найнижчий рівень безробіття в Європі та низькі податки. Проте для того, щоб отримати громадянство цієї країни необхідно прожити 15 років у законному шлюбі із громадянином Сан-Марино, або офіційно прожити 30 років в цій країні.

Ще нове на сайті: