Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

ДІАМ упровадить низку інновацій задля цифровізації будівельної сфери

c038496 budivnyctvo dijitalУсі етапи будівництва мають бути цифровізовані та доступні через смартфон, тому Державна інспекція архітектури та містобудування України інновації продовжує запроваджувати інновацій у цифровізації у будівельній сфері. Про це розповів Олександр Новицький, голова ДІАМ в інтерв'ю РrofВuild.


"На сьогодні наша робота зосереджена на етапах отримання та видачі дозволів на будівництво, але ми прагнемо цифрувати весь процес. Мета — зробити цей процес зручним, доступним і прозорим, зосередивши його в одному місці, - зазначив він.


За словами експерта, у цьому році планується втілити ще низку кроків із цифровізації.


Першим кроком буде внесення нових послуг у застосунок «Дія», у тому числі повідомлення про початок будівництва та декларацію готовності. Завдяки технології авторешифрування коду будівельного паспорта подача заяв через ЦНАП спрощується. Тепер система має автоматично ідентифікувати та заповнювати заявку. Зокрема, після введення номера будівельного паспорта система заповнює інформацію для повідомлення про початок будівництва. Далі, після підтвердження даних електронним підписом, заявка надсилається на обробку.


"Це революційна послуга, яка дає змогу отримати підтвердження про будівництво, заповнивши лише один рядок у смартфоні. Такий механізм може бути впроваджений і через технічну інвентаризацію", - зазначив пан Олександр.


Другий крок — розробка застосунку «Прозоре будівництво» для прийняття в експлуатацію об’єктів класу СС2 і СС3.

Інспектори будуть користуватися цим застосунком, який покаже, яку частину об’єкта фотографувати. Процес буде поділений на складові: пожежна безпека, інклюзивність, благоустрій, інші системи. Застосунок планується запустити в тестування цього літа. Інспектори зможуть робити фотофіксацію через застосунок і формувати довідку з публікації фотографій та звіту. Після введення застосунку буде встановлено обов’язкову публікацію, що дозволить провести громадський контроль.


Третій крок — створення витягу з журналу авторського нагляду, що дасть змогу забудовникам вносити дрібні корективи у проєкт без повторного узгодження й експертизи. Наприклад, якщо у проєкті передбачено радіатори, але мешканці вирішили встановити теплу підлогу, головний архітектор може внести ці зміни, використовуючи свій електронний підпис. Це сприймається як частина коригування проєкту, що дозволяє економити час і ресурси та полегшить процес здачі об’єктів в експлуатацію і скоротить цикл будівництв.

Ще нове на сайті: