У разі втрати житла лише 2% українців і українок змогли би придбати інше, ще 15% змогли б орендувати.
Такі результати дослідження, яке провів Cedos, пише РrofВuild.
Водночас 42% респондентів сказали, що не змогли б забезпечити себе іншим житлом самостійно і не знають, що робити у такому випадку. Ще чверть могла би тимчасово переїхати до родичів чи знайомих.
Наразі 79% українців із вибірки дослідження мешкають у власному житлі, 14% опитаних орендують. Проживання у власному житлі більше поширене серед жителів сіл і літніх людей, а в орендованому - серед молоді в містах.
Досліджники зазначають, що протягом 2021–2024 років, після початку повномасштабної війни, більше людей стали проживати в орендованому житлі.
Понад третину свого доходу витрачають на житло 42% опитаних. Тим, хто орендує приміщення, нерідко доводиться економити на їжі або одязі, щоб оплатитити житло. Серед групи, старшої за 60 років, на харчуванні економлять 65%.
Економити доводиться навіть тим, хто має житло у приватній власності, - щоб оплатити комунальні послуги та інші витрати.
Польовий етап опитування провів Київський міжнародний інститут соціології у вересні-жовтні 2024 року методом телефонних інтерв’ю. Загалом було опитано 2019 респондентів.