Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

Влада пропонує перетворити довгобуди на соціальне житло

DSC07378 02Добудовувати довгобуди за кошти бюджету є неправильним, але їх перебудують як соціальне житло.

 

Частину квартир у них виділятимуть постраждалим інвесторам. Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонально розвитку і містобудування Олена Шуляк.


За її словами, нещодавно в Україні ухвалили і почали запроваджувати відповідне законодавство, яке забороняє продавати житло у випадку, якщо на будівництво обʼєкта немає дозвільних документів. Це має на меті унеможливити появу довгобудів. Водночас, нині є значна кількість постраждалих інвесторів у житло, яке з тих чи інших причин забудовник вже не добудував. Наразі такими випадками займаються правоохоронні органи. При цьому центральна влада не може вирішити цю проблему самотужки.


«Тут центральній владі потрібно об’єднуватись з місцевою владою. Є такий запит – добудувати такі будинки за кошти державного бюджету і щоб люди нарешті отримали свої квартири. Але якщо говорити про справедливе рішення, то це не випадок, коли за рахунок одних платників податків будуть добудовувати будинки в інтересах інших. Тому на сьогодні немає такого рішення, що за гроші державного бюджету повинні добудовуватися такі будинки», – зауважила вона.Також Олена Шуляк додала, що довгобуди можна перетворити на соціальне житло і знаходити відповідні схеми компенсацій так, щоб у такому житлі частина квартир буде належати постраждалим інвесторам, а інша частина квартир – громадянам, які за умовами нового житлового законодавства підпадатимуть під категорію тих, що можуть претендувати на соціальне житло.


Певна робота у цьому напрямку вже розпочалася: в Україні готують всеукраїнську інвентаризацію всіх довгобудів як у державній, так і в приватній та комунальній власності, щоб знайти об’єкти для подальшої пільгової оренди для переселенців. Інвентаризація відбуватиметься в межах реалізації нещодавно ухваленого закону 4080-IX.«Для того, щоб подивитися, як цей фонд можна буде поліпшити, щось відремонтувати, зробити якісь перетворення, щоб потім його можна було використовувати саме для соціального житла, для того, щоб допомагати нашим внутрішньо переміщеним особам. При цьому частину квартир у такому житлі можна розглядати як варіант для постраждалих інвесторів», – пояснила Олена Шуляк.


Вона додала, що найближчими місяцями уряд спільно з місцевою владою мають напрацювати відповідні рішення для старту інвентаризації. По суті, від Кабміну чекають трьох нормативно-правових актів. Перший – про порядок проведення самої інвентаризації та протоколу обстеження нерухомості, яка під неї підпадатиме. Другий – про функціонування інформаційно-аналітичної системи, куди будуть вноситись всі обʼєкти, які зможуть використовуватися ВПО. Третій – про створення комісій, які будуть таке житло обстежувати.«Ще у 2019 році в Україні робили інвентаризацію таких обʼєктів і вже на той момент йшлося щонайменше про 1000 довгобудів різного типу, і в кожній області є сотні таких об’єктів. Зробити так, щоб вони стали працюючими, можна за рахунок їхньої добудови і передачі у фонд соціального житла», – резюмувала Олена Шуляк.

Ще нове на сайті: