Фонд державного майна України (ФДМУ) передав для проведення всеукраїнської інвентаризації житла близько 26 тисяч обʼєктів, які потенційно можуть бути використані для забезпечення житлових потреб українців, що потребують поліпшення житлових умов.
Після їх аудиту встановлять, що потрібно зробити, щоб їх облаштувати у якості житла для проживання внутрішньо-переміщених осіб.
Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, пише РrofВuild.
За її словами, в Україні вже фактично розпочалася всеукраїнська інвентаризація житла, мета якої – знайти обʼєкти, які можна буде використати для переобладнання у житловий фонд для переселенців, а у подальшому і для створення фонду соціального житла, яке можна буде брати у соціальну оренду.
«Ми підійшли до практичної реалізації Закону 4080-IX, який передбачає проведення всеукраїнської інвентаризації нерухомості, яку потенційно можна буде використовувати для житлових потреб громадян, які потребують поліпшення житлових умов», – зазначила вона.
Окрім згаданих об'єктів, також надано в оренду приміщення гуртожитків у кількох містах країни.
Наразі сформовано перелік об’єктів нерухомості, які потребують ремонту, ідуть пошуки донорів для фінансування ремонтних робіт у приміщеннях державної власності, які можна використати для тимчасового проживання ВПО.
«За підсумками такої інвентаризації буде створено інтерактивну мапу з відомостями про всі об’єкти для подання заявок на проживання від вимушених переселенців та приведення житла у належний для проживання стан. Зараз наша задача – знайти обʼєкти, які перебувають як на балансі держави, так і на балансі громад, які можна використати у якості соціального житла для потреб ВПО. Те, що перебуває у державній власності, потрібно передати у комунальну», – повідомила нардепка.
Вона додала, що деякі громади вже розпочали інвентаризацію проблемної власності. Після її проведення всі об’єкти буде поділено на кілька категорій: із високим ступенем завершеності (понад 70%), об’єкти, зведені на 50-70%, та з готовністю до 50%). З них буде виділено ті, які мають високий ступінь завершеності, та добудовано.
Також Олена Шуляк зазначила, що у кращому випадку 50% українських територіальних громад володіють вичерпною інформацією щодо кількості майна, яке у них на балансі. Не проведена належним чином інвентаризація комунальної власності підживлює корупцію і унеможливлює швидше запровадження механізму соціального житла.