Наші контакти: +38 044 361 92 79 |  +38 067 912 89 29 |    

На зустрічі з бізнесом Зубко окреслив антикорупційну маршрутну карту у будівництві

NSV 1947 260x200Сьогодні ми говоримо про два важливих напрямки — що держава робить для розвитку будівельного бізнесу та, чого держава очікує від бізнесу. Дерегуляція у будівництві та усунення корупційних ризиків – пріоритетні завдання Мінрегіону. І до виконання цих завдань, особливо у питаннях усунення корупції ми підходимо системно, оперативне реагування у кожному окремому випадку – не вирішує проблем.

Тому в нас є антикорупційна маршрутна карта, якою ми рухаємось спільно з міжнародними партнерами та експертами (BRDO та IDLO), а також громадським сектором – РПР і громадською ініціативою «Разом проти корупції». Про це на зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми, наразі працюємо у трьох головних напрямках: перегляд ДБН, прозорість і публічність містобудівної політики, удосконалення системи держархбудконтролю», — зазначив Геннадій Зубко. Віце-прем’єр розповів, що перегляд застарілих ДБН і погодження відхилень — у зоні особливої уваги Мінрегіону. «Розпочата системна робота має наблизити цю сферу нормування до європейської. Перегляд державних будівельних норм – процес постійний і системний, адже наука не стоїть на місці, з’являються нові матеріали і технології будівництва, підвищуються вимоги до енергоефективності, екологічності тощо. Вже на кінцевому етапі затвердження ДБН щодо можливості проектування вбудованих у житлові будинки дитсадків та початкових шкіл та 360-й ДБН.

Думаю, у найближчі два тижні ми їх затвердимо», — сказав урядовець. Прозорість і публічність містобудівної політики — ще один напрям, у якому рухається Мінрегіон для усунення корупції у галузі. «Наше завдання — забезпечити якість та прозорість розроблення документації з просторового планування (містобудівної документації). Вже прийняті у першому читанні законопроект №6403, що спрямований на забезпечення ОТГ єдиною документацію із просторового планування та законопроект №7085, який встановлює єдиний порядок присвоєння адреси об’єкту будівництва та удосконалює порядок ліцензування господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.

Розпочата розробка Містобудівного кадастру», — наголосив Зубко. Також суттєвим кроком у запобіганні корупції стали прийняті у минулому році закони №1817 і №2020, які спростили дозвільні процедури, скасували категорії складності об’єктів будівництва й перешли до класу наслідків (СС1, СС2, СС3), визначили перелік будівельних робіт, які не потребують дозволу, скасували вимогу щодо отримання вихідних даних та технічних умов від ДСНС тощо. «Впроваджено е-послуги в будівництві та ліцензуванні. На сьогодні вже надано більше 4200 е-послуг у будівництві. З метою недопущення зловживань органів контролю, постановою Уряду встановлені чіткі строки для забудовників на усунення недоліків, що виявлені під час перевірок об’єктів будівництва», — підкреслив він. За словами Віце-прем’єра, важливий блок – децентралізація повноважень ДАБІ.

«На сьогоднішній день – вже 92 населених пункти взяли повноваження ДАБІ, зокрема 21 обласне місто, крім Полтави, Хмельницького і Запоріжжя. Але ми бачимо, що з передачею повноважень на місцевий рівень спускається і корупція. Тому, аналіз регуляторних механізмів на місцях має раз і назавжди викорінити це проблемне питання. «Зараз ми спільно з Державною регуляторною службою аналізуємо всі регуляторні акти, які працюють на місцевому рівні. Наша мета – прибрати всі корупційні чинники, які заважають розвитку будівельного бізнесу на місцях та покращити за рахунок цього інвестиційний клімат», — зазначив Геннадій Зубко.

Також Геннадій Зубко у контексті питання щодо корупції на місцях, навів приклад, коли недобросовісні забудовники навмисно переводять клас наслідків свого об’єкта в СС3 (зі значним наслідками, що потребує звернення до центральної влади) і таким чином, відмовляються працювати з місцевим самоврядуванням. «Важливо, щоб зі свого боку і будівельний бізнес перестав шукати можливі обхідні шляхи для домовленостей з органами центральної влади, оминаючи закон», — підсумував він. У свою чергу, Голова ДАБІ Олексій Кудрявцев зазначив, що сьогодні Держархбудінспекція кардинально змінила підхід до взаємодії із суб’єктами містобудівної діяльності, орієнтуючись на публічний відкритий діалог та спільне розв’язання наявних проблем.

«Сьогодні ДАБІ стає ближчою до забудовників, ми робимо все, щоб цей підхід був системним. Ми відійшли від «стандартів» минулого та докладаємо зусиль, щоб Держархбудінспекція, у першу чергу, була не каральним, а адміністративно-консультативним органом, що допомагає будівельникам та порядним інвесторам будувати в нашій країні. Це дає західним партнерам України розуміння, що ситуація в сфері будівництва в нашій державі змінилася», — зазначив Олексій Кудрявцев.

Він звернувся до присутніх не замовчувати проблеми та, у разі виникнення будь-яких корупційних чи неоднозначних ситуацій із фахівцями органів держархбудконтролю, оперативно повідомляти про це доступними каналами комунікації через електронні сервіси на офіційному сайті ДАБІ – «Написати Голові ДАБІ», «Написати звернення» або на телефонну «гарячу лінію» Держархбудінспекції 0 800 210 011.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Ще нове на сайті: