Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

IMG 2691З метою адвокатування конкуренції в галузі будівництва та архітектури 15 лютого 2023 року відбувся круглий стіл на тему «Публічні закупівлі в будівельній галузі, підвищення ефективності та мінімізація ризиків». Захід пройшов у приміщенні Інституту інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури.

Організаторами круглого столу виступили: Київський національний університет будівництва і архітектури, Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури, ГО «Вся Україна», юридична компанія ТОВ «Антікартельекспертгруп» та видання Prof Build.

СітіВан2Як пережила 2022 рік будівельна галузь, легко зрозуміти на прикладі показників введення нового житла в експлуатацію та активності на ринку комерційної нерухомості. При цьому важливо врахувати і висновки, які роблять безпосередні учасники галузі.

 

 

 

 

 

 

 

головнаСьогодні вкрай важливо діяти разом, адже лише завдяки злагодженості роботи всіх гілок влади та бізнесу можна швидко реагувати на потреби, що виникають через повномасштабне вторгнення російської федерації. Так, саме консолідація механізмів та обмін інформацією задля прискорення фінансування на потреби відбудови інфраструктури громад, зруйнованої внаслідок воєнних дій, стали основною метою Recovery Forum Ukraine 2022, що відбувся 19 жовтня 2022 року в готелі Hilton Kyiv.

IMG 20180609 095831 HDRРуйнація об’єктів енергетики, яка розпочалася з перших днів війни та останнім часом досягла свого піку, призвела до перебоїв у постачанні електроенергії. Незважаючи на ефективну роботу наших систем ППО, частина ракет окупанта досягла своєї цілі.

Головна

 

«Ліга Майстрів» об’єднує понад 16 000 + будівельних майстрів, виконробів та власників будівельних компаній і є наймасштабнішим ком’юніті професіоналів у сфері будівництва в Україні. Доказом цього став 4-й Національний з’їзд будівельників — Саміт Ліги Майстрів, який відбувся 29 жовтня 2022 року в Києві (UBI Conference Hall).

IMG 9027Сьогодні будівельна галузь вкрай потребує молодих, талановитих та освічених фахівців, які мають чудову теоретичну та практичну підготовку, а також ознайомлені з передовими технологіями та інноваціями. Відповідно, поєднання теорії та практики під час отримання освіти має бути одним з пріоритетних напрямків діяльності кожного навчального закладу, який хоче бути затребуваним та конкурентним.

Київський національний університет будівництва і архітектури — є провідною науково-дослідною установою України з розробки та впровадження новітніх технологій та матеріалів у сучасному будівництві. Також, розуміючи потреби компаній в готових спеціалістах з напрацьованими практичними навичками КНУБА активно впроваджує дуальну освіту.

vapno 1У 2022 році на ринку вапна відбулися кардинальні зміни та суттєва динаміка спаду, та нагадаємо, що у 2021 році поставки вапна залізницею склали 280 тис т, що на 39% менше показника 2020 року. У січні-грудні 2022 року поставки вапна залізницею склали 123 тис т, що на -56% менше показника січня-грудня попереднього року. При цьому у грудні поставлено 9,2 тис т, що більше показника листопада на 1% і менше показника грудня минулого року на 51%.

vapnyakovyy kaminʹ 1Після успішних попередніх років у 2022-му ринок вапнякового каменю через війну в Україні зазнав кардинальних змін. Нагадаємо, що у 2021 році було поставлено 10,6 млн т вапняку, що майже дорівнює показнику 2020 року (- 0,5%), У грудні поставлено 0,1 млн т вапняку, що менше ніж у грудні 2021 року на -88%, і менше, ніж у листопаді 2022 року на 46%.

Дорожнє будівництво із домішкою AdmixДороги є критично важливою частиною інфраструктури будь-якої держави. Вони з’єднують міста і села, забезпечують торгівлю і культурно-соціальний обмін між ними, беручи на себе основний вантажний та пасажирський потік. А значить, дороги – це ключ до сталого розвитку економіки та держави в цілому.

Встановлення вимог до будівель і споруд
 Що відбувається наразі на законодавчому, нормативно-правовому та нормативно-технічному рівнях розповіла Ірина Лагунова,старший проєктний менеджер Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України. Вона зазначила про посилення вимог із цивільного захисту у містобудівній документації та встановлення вимог до будівель і споруд цивільного захисту (сховище, протирадіаційне укриття, швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту, споруда подвійного призначення).

Комерційний ринок нерухомостіНа початку повномасштабного вторгнення рф на територію України очікування щодо ринку офісної нерухомості були негативними. Вплив воєнних дій є безпрецендентним, окрім того ринок ще продовжував адаптовуватись після пандемії. Проте наразі помітно, що на офісному ринку не відбулось колапсу і навіть присутні деякі позитивні тенденції. До прикладу, один з найбільших користувачів професійними офісами - це корпоративний сектор, а корпорації не зупиняють свою бізнес діяльність, підтримують свої представництва в Україні, та продовжують орендувати офіси для того, аби надавати потрібні умови для праці.

 відновлене будівництвоСтаном на 1 грудня з початку війни 73% ЖК відновили свою роботу і відповідно 27% призупинені. Якщо порівняти ці дані з початком листопада 2022 року, то за місяць відновлення стало на 4% більше.
Стосовно регіонів, в західній частині України доля відновлення досягає 90+%, тобто рівень відновлення досить високий. На Півдні та Сході показники менше, але у Харкові відновлено 22% проєктів.

Список Статей