Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

DCG 11Традиційний погляд на конкурентоспроможність сьогодні вже застарів. Для забезпечення сталого розвитку бізнес потребує нових підходів. DCG – це відповідь на сучасні виклики, яка поєднує новий спосіб мислення та нову стратегію для нелінійного розвитку бізнесу і вирішення питань, які не можна розв’язати лише власними силами.

 

Металомонтаж1Робота в умовах ринку, яка ускладнена кризою в економіці, вимагає від будівельників більш дбайливого підходу до фінансових коштів інвесторів, тому наявність професійного інструменту – програмного комплексу з визначення вартості будівництва, професійне індивідуальне навчання та консалтингові послуги стають особливо актуальними для фахівців кошторисної справи, від професіоналізму яких доволі часто залежить економічна стабільність компанії в цілому. Такий підхід особливо важливий в умовах суттєвих змін порядку визначення вартості будівництва, а також у зв’язку з кардинальними змінами законодавства 2020-2021 рр. щодо розроблення, експертизи та впровадження проєктів будівництва із застосуванням ВІМ-технологій.

Building Information ModelingСьогодні недостатньо просто звести будинок. Це має бути раціональний та стабільний життєвий простір, для створення якого потрібні більш доцільні та ефективні способи проєктування і будівництва. Одна з альтернатив —Building Information Modeling або, простіше, BIM.

 

 

 

194120248 943967339689858 6410183189507396340 nОдна з перших галузей, яка гостро реагує на погіршення економічної кон’юнктури в країні — будівельна. Однак залежно
від характеру кризи та інших обставин її окремо взяті сегменти в ситуації, що склалася, можуть поводитися порізному. З огляду на підсумки 2020 року серед найбільш «постраждалих» виявилося житлове будівництво. Якщо у 2019 році спостерігалося зростання на 4,8%, то у 2020-му — падіння на 18,5%. На додаток до спаду в економіці, весняного локдауну, падіння «Аркади» сильного удару по показниках житлового будівництва завдало фактичне блокування
роботи ДАБІ. Одні забудовники не могли отримати дозвільну документацію на будівництво, інші — ввести об’єкти в експлуатацію.

1 2На будівельну галузь пандемія коронавірусу вплинула і негативно, і позитивно. Якщо говорити про закордонну нерухомість, то ситуація з ринком досить цікава. Наприклад, Туреччина, де ми найбільше продаємо, можна сказати, була і залишається відкритою. Тобто ще з минулого літа туди полетіли туристи з України, пізніше з Росії і т.д. Це спонукало до розгляду варіантів саме курортної нерухомості. Тому в нас суттєво зросла частка клієнтів, які шукають житло для себе: стало більше тих, хто переїжджає або ж купує для відпочинку. Спостерігаються спад активності інвесторів і здача в оренду. Відрізняється ситуація в Іспанії та Італії, які були практично закриті.
Тут попит на продаж знизився у кілька разів. Проте клієнти з цих країн перекинулися на Туреччину і Чорногорію.

IMG 3487 1В Україні з 1 січня 2023 року будівельна продукція може розміщуватись виробником на ринку лише за умови проведення виробничого контролю суттєвих показників, складання декларації показників будівельної продукції та нанесення відповідного маркування. Цим виробник бере на себе відповідальність щодо якості продукції та її безпечності для споживачів. Але, на жаль, поки в державі розглядаються можливості та створюються умови для наближення країни до європейських стандартів, звичайний споживач залишається цілковито незахищеним від придбання неякісних фальсифікованих будівельних матеріалів.

11 копия

Для розвитку громад в Україні необхідно досягти піднесення економіки, рівня соціального забезпечення не за нормами, які встановлюють із столиці, а так, як потрібно людям на місцях. Планувальна документація – інструмент, який перетворює бажання на конкретні інвестиційні проєкти, надає території та інфраструктуру для інвесторів. Реалізація цього завдання є справою державницької ваги, і саме для досягнення беззаперечного успіху нових державних ініціатив створили Консорціум «Всеукраїнське агентство розвитку громад та територій».

 

 

 

 

1 21 site 42Одним із головних чинників впливу на економічні процеси як у світовій економіці, так і на вітчизняному ринку у 2020 році став фактор поширення пандемії COVID-19. Втім, незважаючи на жорсткий протиепідемічний режим, запроваджений у відповідь на поширення коронавірусної хвороби, за оцінками Українського Центру Сталевого Будівництва, сектор виробництва металоконструкцій завершив 2020 рік із позитивними показниками, продовживши започатковану ще у 2016-му тенденцію до зростання.

1 21 site 27Народний депутат Олег Дунда (фракція «Слуга народу») 16 лютого 2021 року зареєстрував у Верховній Раді пакет законопроєктів № 5071 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності та реформування державного архітектурно-будівельного контролю» та № 5072 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо підвищення відповідальності у сфері містобудівної діяльності». Більш детально про необхідність прийняття законопроєкту та його завдання розповів журналу Prof Build автор проєкту.

IMG 0649

2 вересня 2020 року було прийнято Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку» (Регламент 305 ЄС), який опубліковано 3 жовтня 2020 року – це початок відліку часу щодо впровадження положень зазначеного документа. Вступ у дію всіх положень Закону – з 1 січня 2023 року. Основною метою прийняття цього Закону є забезпечення будівельної галузі якісними будівельними матеріалами та створення умов для їх конкурентоспроможності як на вітчизняному, так і на зарубіжному ринках. З 4 жовтня 2020 року вступило в дію перше положення Закону – щодо основних вимог до будівель та споруд.

photo 2021 01 19 13 59 56 1Для шанувальників вишуканої класики, а також поціновувачів багатовікових традицій Туманного Альбіону в Києві створили «місто в місті» — житловий комплекс «Нова Англія». Тут відчуваєш себе справжнім мешканцем Англії. Але що ж ховається за розкішними фасадами нового комплексу? І чи справді все так «казково» всередині? Як мешканка «Нової Англії», розповім про свої враження та досвід.

КБУРівно 10 років тому було підписано угоду про об’єднання між Будівельною палатою, Українською будівельною асоціацією та Всеукраїнською спілкою виробників будматеріалів. Ситуація у будівельному бізнесі була складною, тоді отримати дозвіл на будівництво було майже привілеєм для обраних.

містобудування та архітектура1 липня 2021 року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект №5655 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності. Народні депутати пропонують зміни до 6 кодексів і 21 закону України. Як пояснюють автори проекту, його ухвалення дозволить знизити корупційні ризики, підвищити публічність, прозорість у цій галузі, чітко визначити права, обов’язки, відповідальність учасників будівництва.

DSC00031 1Сьогодні забудовник має багатий вибір можливих фасадних рішень. Але найбільш популярними є фасади з опорядженням штукатуркою та установка навісної конструкції. При цьому в кожної із згаданих технологій є свої переваги й недоліки, що впливає на сфери використання та кінцеву вартість. Більш детально про ситуацію на українському ринку фасадів розповіли його гравці у форматі заочного круглого столу.

Список Статей