Наші контакти: +38 044 361 92 79 | +38 067 912 89 29

Актуальна аналітика ринку нерухомості

 відновлене будівництвоСтаном на 1 грудня з початку війни 73% ЖК відновили свою роботу і відповідно 27% призупинені. Якщо порівняти ці дані з початком листопада 2022 року, то за місяць відновлення стало на 4% більше.
Стосовно регіонів, в західній частині України доля відновлення досягає 90+%, тобто рівень відновлення досить високий. На Півдні та Сході показники менше, але у Харкові відновлено 22% проєктів.
 
Про це повідомила Олена Унаньян, Chief Business Development Officer ЛУН, член Ради директорів КБУ.  Вона розповіла про актуальну статистику ринку новобудов України станом на грудень з акцентами на жовтень-листопад 2022 року під час Business Club КБУ, що відбувся 1 грудня.
Олена УнаньянЛистопад місяць мене дуже сильно здивував по тому, як девелопери почали відновлювати будівництво”, - розпочала з маленького спойлеру Олена Унаньян.
 
БУДІВНИЦТВО
 
 
Важливо, що відновленим будівництвом вважається, якщо в проєкті відновилося будівництво хоча б одного будинку. Але картина наразі досить оптимістична.
За останній місяць відновили будівництво 55 ЖК, що в майже два рази більше, ніж цей показник був у жовтні.
Серед них, в топ ввійшли:
✔️15 ЖК - Київська обл.
✔️9 ЖК - Київ
✔️8 ЖК - Харківська обл.
✔️5 ЖК - Чернівецька обл.
✔️4 ЖК - Чернігівська обл.
✔️4 ЖК - Львівська обл.
Окремо варто також відзазначити Миколаївську (+2 ЖК) та Запорізьку (+2 ЖК) області.
Водночас, окрім відновлення на ринку, деякі девелопери завершують будівництва, а деякі розпочинають нові проєкти. Так, станом на 1 грудня в Україні 161 ЖК або повністю завершили будівництво, або завершили будівництво хоча б одного будинку із житлового комплексу. А в листопаді завершили будівництво 31 ЖК.
Щодо нового будівництва, то в порівнянні з 24.02.2022 року в Україні 95 ЖК або розпочали будівництво з нуля, або запустили будівництво по своїм новим чергам. Лідерами є Львівська та Тернопільська області.
 
ПРОДАЖІ
 
Ситуація з відкритими продажами у девелоперів дещо інакша. До повномасштабного вторгнення рф в Україні продавались 1770 ЖК, з них наразі 78% відкрили продажі, а 22% ні. Якщо порівнювати дані з початком листопада, то практично не змінилося нічого, а якщо порівнювати з квітнем 2022 року, то доля відновлюваних продажів була завжди вищою, ніж доля відновлення будівництва.
В Києві, в середньому, 3 з 4 ЖК відновили продажі, тобто 75+%. У західних регіонах вже давно 90+%. Щодо південних регіонів, Запорізька обл. - 28%, Харківська обл. - 20%.
Аналогічні дані також по завершеним та новим продажам. Завершили продажі 112 ЖК. Лідерами є Львівська обл. - 29 ЖК, Одеська обл. - 12 ЖК, Київ - 11 ЖК. Щодо нових продажів, то з лютого місяця найбільше об'єктів у Львівській обл. - 40 ЖК, Тернопільській - 20 ЖК та Києві - 13 ЖК.
 
ЦІНИ
 
Загалом за місяць ситуація не змінилась, але деякі регіони відзначились. Нині найдорожчими регіонами є міста Київ, Львів, Ужгород та Дніпро (детальніше у прикріпленій презентації нижче).
Разом з тим, в Ужгороді найбільший приріст ціни спостерігався в серпні, потім помітна стабілізація і в листопаді ціни знову пішли вгору (+7% в порівнянні з жовтнем), що становить 42 600 грн/м². У Луцьку також помітний ріст з місяця в місяць (в основному це житло преміум та комфорт класу) і наразі показник становить 26 000 грн/м² (+7%). Тому це ті міста-лідери за приростом ціни за листопад місяць.
 
ПОПИТ НА ПРИКЛАДІ ВІДВІДУВАНОСТІ САЙТУ ЛУН
 
Піковий місяць відвідуваності спостерігався у вересні цього року (38%), далі помітно не значне зниження (жовтень - 37%, листопад 36%).
Щодо конкретного розрахунку по тижнях, з умовою, що 100% це показник вересня. Перший тиждень жовтня був навіть краще, ніж середні дані вересня. Після в інтервалі з 8 по 14 вересня збільшилися обстріли і попит знизився до 85%, але потім до кінця місяця знову стабілізувався. Але з листопада місяця аудиторія знову почала просідати і наразі такий тренд вже постійний.
“Під час блекауту аудиторія ще більше впала, проте після 24 листопада помітний знову ріст. Зараз можна говорити, що наразі аудиторія становить третину тієї, що була у вересні”, - повідомила Олена Унаньян.
11 листопада, в день звільнення Херсона команда ЛУН Місто запустила карту закладів, які працюють в країні попри вимкнення світла. Станом на 1 грудня таких закладів в Україні налічується 8 800 (без Пунктів Незламності).
 
 
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!?
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!??
СЛАВА УКРАЇНІ!??
 
Пресслужба КБУ

Список Статей