
Що відбувається наразі на законодавчому, нормативно-правовому та нормативно-технічному рівнях розповіла Ірина Лагунова,старший проєктний менеджер Офісу підтримки реформ Міністерства розвитку громад та територій України. Вона зазначила про посилення вимог із цивільного захисту у містобудівній документації та встановлення вимог до будівель і споруд цивільного захисту (сховище, протирадіаційне укриття, швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту, споруда подвійного призначення).
Щодо законодавчого рівня
Прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» від 29.07.2022 № 2486.
Зокрема встановлено:


Водночас на нормативно-правовому рівні посилено вимоги із цивільного захисту у містобудівній документації.
Йдеться про зміни до Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.09.2021 № 926, яким запроваджено:



Щодо нормативно-технічного рівня
Ірина Лагунова розповіла, що наразі готується проєкт нових державних будівельних норм щодо складу та змісту розділу інженерно технічних заходів цивільного захисту у містобудівній документації, яким передбачено:



Щодо проєкту ДБН “Захисні споруди цивільного захисту”.
Документом передбачено вимоги до проєктування нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих захисних споруд цивільного захисту. Також уточнено термінологію:

Така споруда забезпечується спеціальним інженерним обладнанням та системами життєзабезпечення: герметичні та герметично захисні двері; віконниці; противибухові пристрої; фільтровентиляція; стаціонарне та аварійне живлення; санітарно технічні прилади.

Укриття забезпечується спеціальним інженерним обладнанням: двері (посилені); вентиляція (до 50 осіб природна, більше з механічними пристроями, можлива фільтровентиляція); стаціонарне електроживлення
каналізація та водопровід.


Споруди подвійного призначення проєктуються за основним функціональним призначенням + захисні властивості відповідних захисних споруд (сховищ, протирадіаційних укриттів).
Ірина Лагунова наголосила, що захисні споруди проєктують з урахуванням забезпечення їх доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно вимог норм та до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
Йдеться про обладнання таких споруд механічними пристроями для спуску та підйому людей з інвалідністю та інших маломобільних груп, встановлення спеціального санітарно-технічного обладнання, влаштування окремих приміщень для розміщення дітей віком до 11 років, вагітних жінок, матерів-годувальниць.
“Проєктні рішення щодо доступності не мають погіршувати захисних властивостей захисних споруд та створювати перешкод для зайняття таких споруд іншими категоріями населення та проведення евакуації”, - резюмувала пані Ірина.
(Із виступу на Business Club КБУ, 01 грудня 2022 року).
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

СЛАВА УКРАЇНІ!



Пресслужба КБУ