Згідно з даними Державної служби статистики за 2016 рік, в Україні проживають 2,7 млн людей з інвалідністю. Більшість із них не можуть вільно пересуватися селами й містами, відвідувати кінотеатри та виставки. Через неадаптованість інфраструктури (будівель, транспорту тощо) навіть звичайний похід до магазину або гігієнічні процедури для людей з інвалідністю перетворюються на виклик. За приблизними оцінками експертів, наразі до так званих особливих потреб пристосовано лише 4% об’єктів.
Сходи, вузькі двері, слизька підлога, високі пороги, відсутність поручнів…
Саме вони, а не медичні діагнози є основною причиною обмеженої мобільності.
Світ без обмежень Наразі в Україні і світі набула популярності концепція «дизайн для всіх» – проектування середовища, зручного для максимально широкого кола осіб (наприклад, розміщення вимикачів світла на рівні, універсальному для людей різного зросту; відсутність порогів на вході; звуковий супровід роботи ліфтів; розворотні пандуси). Саме за принципом універсального дизайну слід зводити нові споруди. Якщо універсальний дизайн застосовують в архітектурі від початку будівництва, вартість проекту зростає максимум на 1,5%. Паралельно з тенденцією універсального дизайну набуває поширення концепція розумного пристосування – використання допоміжних технологічних рішень.
Суть у деталях Особливо актуальна наявність додаткових «точок опори» у ванних кімнатах та санвузлах, адже звичайні гігієнічні процедури, які сприймаються нами як щось буденне, здатні викликати масу труднощів у літніх осіб та людей з інвалідністю. А спеціальні технічні пристосування – поручні, захвати – значно полегшують їм життя, дають змогу почуватися комфортно, знизити інтенсивність фізичного навантаження на організм, обходитися без сторонньої допомоги.
Оскільки через падіння на вологій підлозі дуже легко травмуватися, такі поручні – ще й надійний засіб безпеки. Кожен із сантехнічних приладів необхідно обладнати міцним, якісно вмонтованим поручнем, здатним витримати вагу людини. Спеціальні горизонтальні і вертикальні поручні розташовують на стіні уздовж ванни. Команда професіоналів із 12-річним досвідом роботи ‒ група компаній Sanpol представляє новинку в асортименті своїх товарів ‒ поручні від турецького бренду Maxiflow для людей з інвалідністю (із порушеннями опорно-рухового апарату), осіб похилого віку та пацієнтів у післяопераційному періоді.
Sanpol пропонує широкий асортимент поручнів:
• прямий;
• кутовий;
• кутовий внутрішній;
• універсальний для умивальника;
• відкидний на стійці;
• відкидний настінний;
• Г-подібний.
Продукція виготовлена з високоякісної нержавіючої сталі марки AISI 304, що дає змогу витримувати великі навантаження, захищає від корозії та механічних пошкоджень.
Варто зауважити, що під час вибору поручнів та захватів необхідно враховувати показник максимально допустимого навантаження, їх міцність та стійкість до корозії (рекомендовано надавати перевагу виробам із нержавіючої сталі), діаметр (2,5‒3 см), довговічність, а також розміри приміщення.