У місті Хмельницькому 28 листопада відбувся навчальний семінар, присвячений новаціям у будівельній галузі. Інновації у будівництві – це те, що дозволяє не лише скоротити час на виконання типових операцій, і відповідно пришвидшити сам технологічний процес, але й зробити це більш якісно, зменшити витрати, подовжити термін експлуатації того чи іншого об’єкта. На одноденному навчальному семінарі йшлося про навісні вентильовані фасади від Barks, наливні підлоги ТМ «Коутекс» та впровадження успішних будівельних кейсів у проєктах відновлення в умовах воєнного стану на досвіді компанії «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ».
Такі навчальні семінари проводяться у різних містах України, їх спільно із будівельними компаніями і виробниками будматеріалів організовують Профспілка будівельників України і журнал Prof Build. Дев’ятий семінар проходив на базі Хмельницького вищого професійного училища № 4. На захід також запросили представників ще семи закладів професійно-технічної освіти області, викладачів професійно-теоретичного навчання та майстрів виробничого навчання. Крім того, взяти участь у семінарі приїхали їхні колеги із сусідньої Вінницької області. Долучилося також керівництво Маріупольського будівельного фахового коледжу, закладу, який через повномасштабне вторгнення росії в Україну тимчасово переїхав до Хмельницького. І як зазвичай на таких заходах, присутніми були представники профільних компаній.
Із вітальним словом до учасників семінару звернувся Олег Борисов, заступник голови Профспілки будівельників України. Він зауважив, що це потужний освітній проєкт і Хмельницький став дев’ятим містом України, яке його приймає. Про те, що чекає на учасників семінару, пан Олег сказав так: «Наш семінар присвячений передусім новаціям і прогресивним будівельним технологіям. Його комфортний формат і невимушена атмосфера дозволяють отримувати «живу» інформацію про те, що нового відбувається у цій сфері. Скажімо, компанія «Коутекс». На мою думку, це просто митці. Коли заходиш у музей – бачиш картини. А коли заходиш у компанію «Коутекс» і бачиш там підлогу – то це краще, ніж у музеї».
Директор Хмельницького вищого професійного училища № 4 Сергій Михайлов подякував Профспілці будівельників України і всім організаторам за те, що для проведення семінару обрали навчальний заклад, який він має честь очолювати.
Історія Хмельницького вищого професійного училища № 4 починається ще з далекого 1966 року, коли було засноване училище будівельників. З того часу тут готують кваліфікованих робітників для будівельної галузі. Крім того, на базі закладу діють два навчально-практичних центри будівельного спрямування, де проводиться підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників та осіб із числа незайнятого населення. Підготовка тут відбувається за такими напрямами: утеплення будівель, монтаж гіпсокартонних конструкцій, декоративне оздоблення фасадів та ін.
Директор закладу особливо наголосив на важливості співпраці: «Ми зобов’язані освоювати і втілювати новітні технології, впроваджувати їх в освітній процес. Переконаний, що тісна співпраця освітян із профспілками будівельників, соціальними партнерами, роботодавцями, бізнесом, з провідними будівельними компаніями та виробниками будівельних матеріалів максимально сприятиме цьому. Враховуючи зазначене, ми з цікавістю готові навчатися і обмінюватися досвідом із вами, шановні наші колеги!»
Вихованці училища теж готувалися до прийому гостей. Цього дня вони не лише долучилися до слухачів семінару, а й перед початком навчальної частини представили запальний номер у виконанні ансамблю барабанщиків Вищого професійного училища № 4 м. Хмельницького, переможця багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, зокрема, у Греції, Грузії, Туреччині та Болгарії. Керівник ансамблю – Ірина Браславець.
Тепло звернулася до аудиторії, у числі якої було багато молодих людей, директорка ТОВ «Коутекс Україна» Любов Дудник: «Дуже хочеться навчати молодих хлопців і дівчат. Тому що в Україні зараз воєнний стан, багато молоді виїжджає з країни. І моє щире бажання й прагнення, щоб молоде покоління не шукало можливостей за кордоном, а мали можливості у нас, в Україні, – працювати, заробляти і жити гідно. Тому я хочу нести інформацію про наш матеріал – полімерні композиції для підлог і покриттів – до молодих людей. Доносити, що вони можуть тут, на нашій українській землі, працювати, заробляти, відбудовувати. Дуже хочеться, щоб всі молоді фахівці, які навчаються, залишилися у нас».
Також привітали учасників семінару та побажали цікавого і корисного навчання Олена Гриб, яка представляла будівельну компанію ТОВ «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ», та головна редакторка журналу Prof Build Світлана Шах. Олена Гриб, зокрема, звернула увагу на те, що компанія «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» після повномасштабного вторгнення рф у лютому 2022 року вже у квітні 2022-го включилася у відбудову Київської області, яку було звільнено від російських загарбників. Нині серед проєктів компанії – багато об’єктів різного спрямування як державних, так і комерційних. Світлана Шах представила видання Prof Build, гасло якого: «Професійно про будівництво». Освоювати передові технології, бути в курсі головних подій і новацій у будівельній галузі, і звичайно, в міру можливостей підтримувати українських захисників – зараз це дуже важливо для України і для її молодого покоління, якому, в тому числі, відбудовувати Україну після завершення бойових дій.
Першим спікером заходу був Валерій Котляр, директор компанії BarkS, яка серед виробників і постачальників систем навісних вентильованих фасадів в Україні міцно закріпилася на чільних позиціях і впевнено входить у трійку лідерів галузі.
Доповідач докладно зупинився на перевагах навісних вентильованих фасадів – чому в довгостроковій перспективі це найефективніша система зовнішнього утеплення стін. Розповів про види каркасів для НВФ, елементи утеплення, облицювальні матеріали та основні етапи монтажних робіт. Проте навчальний семінар – це все ж про загальне уявлення. Для більш детального ознайомлення і глибинного аналізу технології передбачені технічні семінари.
Після невеликої перерви учасники семінару заслухали доповідачку Олену Гриб, менеджерку з розвитку будівельної компанії ТОВ «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ». Успішне впровадження будівельних кейсів у проєктах відновлення в умовах воєнного стану – таку актуальну тему порушила пані Олена і розкрила її через відеопрезентацію.
Любов Дудник, директорка компанії ТОВ «ДАЙВЕР ЛТД» і Дарина Лесковець, помічниця керівника розповіли присутнім, що таке полімерна наливна підлога, де може використовуватися таке покриття і чому воно високо цінується серед клієнтів.
Щиро вдячні дирекції Хмельницького вищого професійного училища № 4 за надану можливість для спілкування, обміну досвідом і навчання. Висловлюємо подяку всім, хто був із нами, запрошуємо на нові зустрічі в нових містах!