16 грудня 2024 року в м. Києві відбувся навчальний семінар для викладачів, майстрів виробничого навчання та студентів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, який включав знайомство одразу з кількома прогресивними технологіями в галузі будівництва – навісними вентильованими фасадами та наливними підлогами. Йшлося і про таку актуальну тему, як успішне впровадження будівельних кейсів у проєктах відновлення в умовах воєнного стану та розвиток компаній у секторі В2В. Київський семінар став знаковим для його організаторів, і не тому, що проходив у столиці – особливим є кожен семінар, незалежно від місця його проведення, – а тому, що це був уже 10-й подібний семінар. Ювілейний, коли вже є вагомі напрацювання і водночас ідеї на майбутнє. Захід відбувся в рамках співпраці Профспілки будівельників України, ТОВ «Баркс», ТОВ «Вюрт – Україна», компаній «Коутекс Україна», «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ» та журналу Prof Build.
Семінар у Києві
Учасників навчального семінару гостинно прийняв у своїх аудиторіях Київський фаховий коледж архітектури, будівництва та управління. Це освітній заклад з історією, який бере свій початок ще у повоєнному 1946 році й нині має визнану репутацію завдяки тому, що його студенти отримують освіту від висококваліфікованих викладачів і значна увага тут приділяється практичній підготовці учнівської молоді. Заняття проводяться не лише в аудиторіях, але й на майданчиках, у майстернях та на реальних будівельних об’єктах. Це дозволяє студентам отримувати цінний практичний досвід та навички, які можна застосовувати в майбутній професійній діяльності. Технології, а також теми, про які йшлося на семінарі, зацікавили викладачів, майстрів виробничого навчання та студентів й інших навчальних закладів столиці. На запрошення взяти участь у семінарі відгукнулися — Київський на-ціональний університет будівництва і архітектури (КНУБА), Київський професійний коледж цивільного будівництва, Київський професійний коледж «Лівобережний», Київський професійний будівельний коледж.
Формат навчального семінару із залученням представників провідних вітчизняних компаній у ролі спікерів і широкого кола слухачів дає не тільки цінні знання, а й нові контакти та знайомства. Про це у своєму вітальному слові сказала заступниця директора з навчальної роботи Київського фахового коледжу архітектури, будівництва та управління Тетяна Коса і побажала усім цікавого, насиченого й змістовного навчання та спілкування. На важливості й цінності таких заходів у наш час наголосив присутній на семінарі доцент кафедри організації та управління будівництвом, кандидат технічних наук Максим Клис, КНУБА: «Організовувати такі заходи — це дуже відповідально, особливо у цей непростий період, коли складно знайти і залучити людей. Тому дякую організаторам. Криза — а війна це дуже складна криза — спонукає до все більших відкриттів і досліджень. І ми зараз знаходимося саме у такій ситуації». Про стрімкий розвиток будівельної галузі і по’вязані із цим виклики говорила також заступниця директора Київського професійного коледжу цивільного будівництва Тетяна Пронь: «Ми як представники будівельної галузі вважаємо такі заходи дуже необхідними. Дякуємо, що запрошуєте нас. Будівельна галузь зараз так стрімко розвивається, що ми трішки не встигаємо. Тому тренінги та семінари необхідні як для наших викладачів і майстрів виробничого навчання, так і для студентів».
Організатори зі свого боку відмітили злагоджену взаємодію всіх учасників заходу й гарні умови для проведення семінару, подякувавши за сприяння голові Київської міської Професійної спілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Миколі Осадченку та керівництву Київського фахового коледжу архітектури, будівництва та управління і особисто заступниці директора з навчальної роботи Тетяні Косі.
Слова подяки організатори висловили також представникам масмедіа в особі Світлани Шах, журнал ProfBuild. Найяскравіші моменти цього семінару, як і всіх попередніх, закарбовані у світлинах та інформаційних матеріалах на сторінках видання, читацька аудиторія якого постійно зростає, адже журнал видається у двох версіях — українською мовою та англійською, а отже, має читачів і за межами України. Навчальна програма одноденного семінару, як завжди, була насиченою і супроводжувалася відеопрезентаціями та демонстрацією наочних матеріалів. Головним доповідачем заходу був Валерій Котляр — директор компанії ТОВ «Баркс», який надав корисну інформацію щодо: технології навісних вентильованих фасадів (НВФ); видів каркасів для НВФ; елементів утеплення; облицювальних матеріалів та монтажних робіт.
Присутні ознайомилися з перевагами вентильованих фасадів, серед яких:
• стійкість фасадної системи до атмосферних впливів;
• можливість використання різних облицювальних матеріалів: цегла, натуральний камінь, дерев’яна фасадна дошка (планки), алюмінієві композитні панелі, керамограніт, рейковий профіль, алюмінієвий лист, азбестоцементні і фіброцементні листи, HPL панелі;
• можливість колірних комбінацій;
• тепло- і звукоізоляційні характеристики системи. Менеджер із маркетингу ТОВ «Вюрт — Україна» Віктор Жинжер ознайомив аудиторію з питаннями кріплення загального призначення, які використовуються для монтажу навісних вентильованих фасадів. Цікавою була презентація щодо діяльності компанії ТОВ «Вюрт — Україна», яка працює на території України з 1993 року. ТОВ «Вюрт — Україна» є дочірнім підприємством виробничо-торгового холдингу Adolf Würth GmbH & Co. KG зі штаб-квартирою в Німеччині (концерн Adolf Würth GmbH & Co. KG був заснований Адольфом Вюртом у Німеччині в 1945 році). Компанія є не тільки постачальником високоякісних витратних матеріалів та інструментів професійного рівня, але й постачальником комплексних рішень у галузі професійного монтажу, ремонту, обслуговування і виробництва для переробної та добувної промисловості, будівництва, а також автосервісу та автомобілебудування.
Олена Гриб, менеджерка з адміністративної діяльності будівельної компанії «І.Б.К. ДЕВЕЛОПМЕНТ», під час презентації ознайомила учасників з роботою компанії та будівельними проєктами, які вона сьогодні реалізує (проєктні роботи і реконструкція будинків і споруд), та поінформувала про можливість працевлаштування в компанії молодих будівельних спеціалістів, які сьогодні проходять навчання в закладах професійно-технічної освіти.
Любов Дудник, директорка ТОВ «Коутекс Україна», і Дарина Лесковець, помічниця керівника, представили технології наливних підлог «Полімерні композиції ТМ «Коутекс». Під час презентації учасників заходу було ознайомлено з історією компанії, яка здійснює діяльність на території України з 1995 року. Полімерні композиції «Коутекс» використовуються не тільки для виготовлення наливної підлоги та ремонтно-відновлювальних робіт металевих та залізничних конструкцій як клеючий та зміцнюючий матеріал, але й для відтворення неординарних дизайнерських рішень у процесі створення інтер’єру та меблів, виробів зі склопластику. Навчальний семінар, що відбувся у столиці, мав ознайомчий характер і найперше був покликаний — зацікавити слухачів, щоб вони прониклися його ідеями. Тому такі заходи проходять у невимушеній атмосфері живого спілкування і активного діалогу. Чекаємо вас на наступних семінарах! Буде цікаво і корисно!